Vaata peasisu

EASi turismiarenduskeskuse loodusturismikampaania videot on vaadatud üle 1,2 miljoni korra

EASi ja KredExi ühendasutus
9. november 2017
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse loodusturismikampaania Stress Busteri videot on vaadatud üle 1,2 miljoni korra ning kampaania on jõudnud hinnanguliselt 50 miljoni inimeseni mitmete sotsiaalmeedia kanalite, erinevate reklaami- ning meediategevuste kaudu.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul oli kampaania eesmärgiks kutsuda Eestit külastavaid reisijaid ka linnadest väljapoole. „Soovisime näidata Eestit puhast, müstilist ja metsarohket loodust, mis on kogemist väärt,“ sõnas Mutso. „Kampaania keskmes olnud videos nähtud kooslus hüpik loodusest, tehnoloogiast ning selle peategelasest Estonian Stress Busterist saavutasid rahvusvahelise tähelepanu ning on oma eristumisega saanud rohkelt positiivset vastukaja nii Eesti turismisektorilt kui ka välismaalt. Samuti on kampaaniat kajastanud välismeedia,“ lisas ta.

Kampaania põhitegevused toimusid sihtriikides 22. augustist 1. oktoobrini ning järeltegevused kestavad aasta lõpuni. Kampaania lehte külastas 228 000 inimest 117st riigist.

Kampaania oli suunatud peamiselt Inglismaa, Saksamaa, Norra ja Rootsi sihtturgudele eesmärgiga tõsta reisivate linnainimeste teadlikkust Eestist kui reisisihist ning siinse puhta ja vaikse looduse positiivsetest mõjudest argistressi leevendamisel.

Maailma suurim loovagentuuride tegevusi kajastav Adforum valis Stress Busteri video septembris viie parima turismivaldkonna reklaamide hulka. Norra üks suuremaid väljaandeid Nettavisen kajastas Norra parlamendivalimiste ajal erakonnajuhtide stressitaseme mõõtmist näotuvastustarkvaraga ning poliitikuid kutsuti Eesti loodusesse stressi leevendama. Stress Busterit külastas tema Saaremaa kodus ka Saksa loodusfotograaf Jörgen Nicht, kellel on sotsiaalmeedias üle poole miljoni jälgija.

Kampaania idee töötasid välja BBDO Berlin ja Event Masters, video lõi tunnustatud Briti reklaamirežissöör Jonty Toosey ning produktsioonifirma cloud.

Kampaaniat rahastati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest, mis on ette nähtud Eesti kui reisisihtkoha tuntuse suurendamiseks.

EASi turismiarenduskeskus tegeleb Eesti kui reisisihtkoha tuntuse suurendamisega, sealhulgas lõpptarbijale suunatud turundusega ning turismiettevõtete müügi edendamisega sihtturgudel, et kasvatada teadlikkust ja huvi Eestisse reisimise vastu.

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles