Vaata peasisu

EASi turismiarenduskeskus tunnustas Seto Talumuuseumi kõige külastajasõbralikuma muuseumi tiitliga

EASi ja KredExi ühendasutus
30. jaanuar 2017
2 min

Reedel, 27. jaanuaril jagati Eesti Rahva Muuseumis järjekordsed Eesti muuseumide aastaauhinnad. EASi turismiarenduskeskuse kõige külastajasõbralikuma muuseumi tunnustuse pälvis Seto Talumuuseum.

Eriauhinda antakse muuseumile, mis on peale kogude komplekteerimise ja teadustöö silma paistnud turismi võtmes. „Külalislahke saab olla mitmel moel. See hõlmab tegevust eri sihtgruppidele, muuseumi tegevusega haakuvaid häid lisateenuseid, sõbralikku kliendisuhtlust, eri riikidest pärit välisturistide ladusat teenindamist ning uusi ideid nii ekspositsioonis kui ka sündmustes, mis annavad põhjust muuseumit korduvalt külastada,“ selgitas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Kui seni on tunnustus läinud valdavalt suurematele muuseumidele, siis seekord olid tähelepanu keskmes just väiksemate kohtade tublid muuseumid. Seto Talumuuseum on Mutso sõnul edukalt näidanud, kuidas keskusest kaugel mitte vaimselt ääremaastuda. „Muuseum tegutseb edukalt kogu piirkonna tutvustajana. Samuti kaasab ta oma tegevusse kohalikku kogukonda ja näitab külastajatele põneval moel, kuidas pärimus elab: pakub arhailist kööki, õpetab vanu oskusi ja korraldab UNESCO kultuurikavva kuuluvaid leelopäevi. Ka meie igapäevaselt sise- ja välisturistidega tegelevad partnerid nagu Eesti Turismifirmade Liit ja Eesti Kutseliste Giidide Ühing tõid välja Seto Talumuuseumi külalislahkuse ning suutlikkuse arvestada eri riikidest pärit ja eri vanuses külaliste huve,“ sõnas Mutso.

Paarikümne kandidaadi seast võitjaks valitud Seto Talumuuseumis on võimalik tutvuda saja aasta taguse originaalse taluarhitektuuri, vanade tööriistade ja käsitööga. Lisaks tavapärasele ekspositsioonile pakub muuseum vahetuvaid temaatilisi näitusi ning korraldatakse nii sise- kui ka välisturistidele huvipakkuvaid folklooriõhtuid ja rahvakalendri tähtpäevade tähistamisi. Muuseumi juurde kuuluvas Tsäimajas pakutakse süüa seto rahvustoite käsitööna valminud savinõudest ning kuulata seto laule ja pillilugusid.

EASi turismiarenduskeskus andis kõige külastajasõbralikuma muuseumi tunnustust välja kuuendat korda. Selle on saanud ka Eesti Kuns­ti­muu­seum, kahel korral Eesti Me­re­muu­seumi Lennusadam, Eesti Politseimuuseum ja Eesti Vabaõhumuuseum.

Jaga postitust

Tagasi üles