Vaata peasisu

EASi tootearenduse projektikonkursile laekus 10 erialaliidu projekti

EASi ja KredExi ühendasutus
5. aprill 2017
1 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtete esindusorganisatsioonide tootearenduse projektikonkursile esitati kümme projekti, millega küsiti ettevõtjatele suunatud lahendusteks kokku 388 198,40 eurot.

„Hea meel on näha, et projekte esitati väga erinevatest tegevusvaldkondadest, näiteks on esindatud puidu, toiduainetööstuse, infotehnoloogia, elektroonika, trüki ja ehituse valdkonnad,“ ütles alustavate ettevõtete ja loomemajanduse valdkonnajuht Anu Puusaag. Tema sõnul on väljapakutud lahenduste hulgas nii erinevaid digitaalseid tööriistu kui valdkondade ülesele tootearendusele keskenduvaid teenuseid. „Ees ootab projektide hindamise periood, mis kestab orienteeruvalt kaks kuud,“ lisas Puusaag.

aastal plaanitakse uusi teenuseid ja liitude poolt väljapakutavaid lahendusi hankida projektikonkursside kaudu 282 943 euro ulatuses. Summa jaguneb kahe vooru peale ja sisaldab ka eelmisest aastast jäänud jääki. Tootearenduse voorus EASilt taotletav summa ühe projekti kohta on kuni 40 000 eurot, millele lisandub 15% projekti esitaja poolset omafinantseeringut.

Temaatiliste projektikonkurssidega soovitakse hankida uusi teenuseid ja tehnilisi lahendusi, mis toob kasu suuremale hulgale ettevõtetele ja on jätkusuutlikud ka projekti lõppedes. Varasemalt on toimunud ekspordi ja e-tööstuse projektikonkursid.

Jaga postitust

Tagasi üles