Vaata peasisu

EASi koolitustel külvatud seemned on Logistika Plussis juba vilju kandmas

EASi ja KredExi ühendasutus
3. juuli 2020
3 min

Laologistika täislahenduste pakkuja Logistika Pluss on aastate jooksul osalenud mitmetel EASi koolitustel. Ettevõtte müügidirektor Andri Piik selgitab lähemalt, millist kasu on Logistika Pluss koolitustelt saanud.

Koolitusi leidub mitmesuguseid, ettevõtja jaoks on vahel kõige keerulisem tarkuse omandamiseks aja leidmine. Andri sõnul jälgivad nad pidevalt uudiskirju erinevate koolituspakkumistega, kuid registreerutakse vaid sellistele koolitustele, mis ka tegelikult kõnetavad ning tõotavad ettevõttele kasu tuua. “Teema ning ka koolituse tase peab olema selline, et õigustaks ajakulu, seepärast on meie valikusõel väga tihe, sest koolitusel vaid koolituse enda pärast osalemist ei pea me õigeks,” märgib Andri.

Ajalise investeeringuna käsitles Logistika Pluss ka osalemist EASi strateegia praktikumi ning ärimudeli meistriklassides. Strateegia praktikum aitas ettevõtte juhtkonnal valideerida ettevõtte 10 aasta strateegiat ning saada kinnitust valitud äriplaani vastavusele ootuste ja võimalustega. “Saime olulist sisendit oma sihiku täpsemaks seadmiseks ning samas veendusime, et liigume õiges suunas. Väga keeruline oleks esile tuua üht kardinaalset muudatust, pigem tegime mitmeid väiksemaid muudatusi ning meie plaanid muutusid palju konkreetsemaks.”

Andri hindab EASi koolituste puhul eriti kõrgelt võimalust arutleda koos teiste ettevõtjatega. “Väga huvitav on näha, mida teised teevad. Kas mõeldakse sarnaselt või on hoopis teistsugune lähenemine? See oli ka meie jaoks hea õppimise koht, sest ettevõtted olid kohati väga erinevad – mõni alles alustamas, mõned juba pikalt tegutsenud. Aga mõned väljakutsed on kõigi jaoks sarnase iseloomuga, eriti innovatsiooni puudutavates küsimustes,” rõhutab Andri.

Nii tuleb ka paarkümmend aastat edukalt tegutsenud logistikafirmal mõelda uute teenuste ja lahenduste peale, sealhulgas ka digitaliseerimisele. “Vaid laoteenuse osutamine ei erista meid teistest, seega peame rohkem rõhku panema digilahendustele.”  Esimene kokkupuude digitaliseerimise vajadustega tekkiski EASi ärimudeli praktikumis, mille käigus tuli pead murda näiteks droonilahenduse kasutamise üle lao inventeerimisel. Droonide kasutamine kaupade jälgimiseks laos aitaks säästa kulusid nii laopidajal kui ka kliendil, kuid Andri hinnangul läheb selle laheduse kasutuskõlbliku rakenduseni Eestis ja mujal veel pisut aega. Tehnoloogia ei ole veel täielikult valmis ning samuti pole turg veel täna seda vajadust tunnetanud, ikka soovitakse ja usaldatakse inimest rohkem.

Erakordse ahhaa-momendi asemel toob Andri esile just praktikumide käigus kinnistunud mõistmise, et äri eduks tuleb lähtuda kliendi vajadustest ja oma teenust vastavalt sellele muuta või arendada. “See on kaasa toonud mõttemudeli muutuse kogu ettevõttes, püüame kogu aeg ergutada kõiki nuputama, mida võiksime veel teha teisiti või uutmoodi. Ühe näitena katsetasime videojuhendite filmimist salvestavate prillidega, mis teeb laooperaatori elu märgatavalt mugavamaks.”

Tulevikus on Logistika Plussil kavas jätkuvalt osaleda EASi korraldatavatel ekspordi infopäevadel, sest välisklientide leidmine on üks osa ettevõtte 10-aastasest äristrateegiast. “Koolitama peab pidevalt, sest muidu ei märka oma majast kaugemal toimuvat ja tekib kapseldumise oht. EASi koolitustel soovitan osaleda kõigil, kes seavad oma sihte Eestist kaugemale ning soovivad oma tegevust kasvatada. Logistika Pluss on koolitustest palju kasu saanud, seal külvatud seemned on kenasti idanema läinud ning algatatud protsessid on peatamatud,” on Andri veendunud.

Peagi avaneb võimalus uuesti registreeruda järgmistele koolitustele: 

Kasvuettevõtte mentorprogramm, mis alustab septembris 2020.

Strateegia praktikum, mis alustab novembris 2020.

Rohkem infot veebist või võimalus küsida: [email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles