Vaata peasisu

EASi konkursil said rahastuse kolm tööstuse digitaliseerimist arendavat erialaliidu projekti

EASi ja KredExi ühendasutus
19. detsember 2016
3 min

 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas anda rahastuse erialaliitude e-tööstuse konkursile laekunud neljast projektist kolmele, milles nähakse suurimat potentsiaali tööstuse digitaliseerimisel. Projektirahastuse said Eesti Keemiatööstuse Liit, Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit kokku 58 636 euro ulatuses.

Kandideerima oodati ettevõtete esindusorganisatsioonide projekte uute tehniliste lahenduste ja teenuste loomiseks, mis aitavad kaasa Eesti ettevõtete digitaliseerimise kasvule. Tööstuse digitaliseerimise eesmärk on muuta tootmine efektiivsemaks ja paindlikumaks läbi erinevate tehnoloogiliste võimaluste rakendamise.

Konkurss oli suunatud ettevõtete esindusorganisatsioonidele, et sellest saaks kasu võimalikult suur hulk ettevõtteid. „Usume, et erialaliidud tunnevad oma liikmeid ning sektori hingeelu ja oskavad sellest lähtuvalt välja pakkuda uusi efektiivseid lahendusi, mis aitavad ettevõtetel oma tööprotsesse digitaliseerida,“ ütles EASi ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktor Tea Danilov.

Tööstuse digitaliseerimise suund on prioriteetne ja kooskõlas ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tööstuspoliitika eesmärkidega.

Ettevõtete esindusorganisatsioonide projektikonkursid toimuvad kaks korda aastas ja on temaatilised. Käesoleval aastal olid teemadeks eksport (kevad 2016) ja e-tööstus (sügis 2016). Järgmise aasta projektikonkursid toimuvad tootearenduse ja ekspordi teemadel. Projektikonkursse rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengufondist.

Rahastust saanud projektid:

  • Eesti Keemiatööstuse Liidu projekti raames viiakse läbi ärianalüüs, mis võimaldab digitaliseerida ettevõtete kemikaaliarvestust. Digitaliseerimise abil muutub tarneahelas kemikaalide koostise ja ohtlikke omaduste kohta info edastamine lihtsamaks. Analüüsi tulemuse põhjal hinnatakse ettevõtete vahelise teabevahetuskeskkonna loomise võimalikkust ja selle mõju ekspordivõimekusele.
  • Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu projekti sihiks on tootmisprotsessi juhtimise ja jälgimise digitaliseerimine Eesti rõiva- ja tekstiilitööstuse ettevõtetes. Täpsemalt on eesmärkideks paberimajanduse vähendamine, tööaja kokkuhoid, info liikumise kiirendamine ja reaalajas tootmisprotsessi etappide jälgimine projekti raames välja töötatud tarkvaralahendust kasutades.
  • Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projekti sisuks on tööstuse digitaliseerimise lahenduste demokeskkonna loomine. Projekti peamiseks eesmärgiks on luua reaalse tootmisettevõtte baasil tööstuses digitaalsete tehnoloogiate integreeritud rakendamist eksponeeriv demokeskkond, mis tõstab ettevõtete teadlikkust digitaliseerimise kasuteguritest ning toetab Eesti tööstusettevõtete efektiivsuse tõusu läbi digitaalseerimise kasvu. Projekti tulemusena luuakse demotehas, mis on projekti osapoolte poolt virtuaalselt kasutatav tööstuse digitaliseerimise alase teadlikkuse tõstmiseks, näitlikustamiseks ning kasutegurite tõestamiseks. Projekti on kaasatud ka Eesti Masinatööstuse Liit.

Lisainfo projektikonkursside kohta:

http://www.eas.ee/teenus/projektikonkursid-ettevotete-esindusorganisatsioonidele/

 

Lugupidamisega
Emilie Toomela
Pressiesindaja
Arendusüksus
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Lasnamäe 2, 11412, Tallinn, Eesti
Mob: +372 5814 5058
Tel: +372 627 9757
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles