Vaata peasisu

EASi juhatuse esimees: Eesti võiks idapartnerluse riikide ettevõtjatele olla värav Euroopa Liidu turule

EASi ja KredExi ühendasutus
27. oktoober 2017
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Alo Ivask kutsus reedel, 27. oktoobril Tallinnas idapartnerluse ärifoorumil esinedes Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene ettevõtjaid sisenema Euroopa Liidu turule Eesti kaudu. Ärifoorumi raames on ettevõtjate vahel toimunud 508 kontaktiloomise kohtumist.

EASi juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul saab Eesti kui Euroopa Liidu liige ja Skandinaavia ärikultuuri kandja olla idapartnerluse riikidele tõhus keskus ja värav ELi turule tulekul. „Meie ärisõbralik majanduskeskkond ja maksusüsteem, paindlik tööpoliitika, kaasaegsed e-lahendused ning asukoht annab selleks kindlasti väga hea võimaluse,“ lausus Ivask. „Samuti on meil hea meel jagada idapartneritega e-residentsuse kaudu ka e-riigi eeliseid,“ lisas ta.

Ivask avaldas lootust, et ärifoorum aitab idapartnerluse riikide ettevõtjatel leida uusi ärivõimalusi ja kontakte ning julgustas kasutama ka võimalusi, mida EAS pakub ettevõtjatele. „Meie välisinvesteeringute keskus pakub mitmeid teenuseid Eestist huvituvatele välisriikide ettevõtetele ning ka meie esindajad välismaal saavad abistada Eestis tegutsevaid ettevõtteid uutele turgudele laienemisel,“ sõnas Ivask.

EASi esindajad tutvustasid täna ärifoorumil idapartnerluse riikide ettevõtjatele võimalusi, mida Eesti saab rahvusvahelistele ettevõtetele pakkuda. EASi välisinvesteeringute keskuse Kesk- ja Ida-Euroopa välisesindaja Jaan Heinsoo andis ülevaate välisettevõtjate võimalustest Eestis ning siinsest ärikeskkonnast ja e-residentsuse projekti esindajad rääkisid võimalustest, mida annab e-residentsuse kasutamine välisriikide ettevõtjatele. Lisaks külastavad Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene ettevõtjad täna-homme Eesti ettevõtteid erinevates maakondades.

27. oktoobril käisid idapartnerluse riikide ettevõtjad Transiidikeskuses, Tallinna Sadamas, Paldiski Ettevõtjate Liidus, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis, Paldiski Sadamas, e-Eesti esitluskeskuses, Ülemiste Citys, Nortalis, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidus, Kuehne + Nagelis, Krimeltes, ETSis Nord, Mektorys, IMECCis, Tieto Estonias, CGI Estonias, Telliskivi Loomelinnakus, Testlios, Funderbeamis, ABBs ja Estancis.

28. oktoobril külastatakse Kirde-Eestit ja tutvutakse GoSwifti, Viru Keemia Grupi ning Sillamäe Sadamaga. Lõuna-Eestis külastatakse Saint-Gobain Glassi, HANZA Mechanicsit ning Eesti Maaülikooli.

26.-28. oktoobrini toimub Eesti Idapartnerluse Keskuse ja EASi eestvedamisel Eestis idapartnerluse ärifoorum „Digital Economy: Innovative Platform for Transparent Borderless Business“. Sellest võtab osa üle 500 osaleja, sealhulgas idapartnerluse- ja Euroopa Liidu riikide ettevõtjad ning otsustajad, kes on huvitatud omavahelistest ärisidemetest ja koostööst.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm6xF3mF

Jaga postitust

Tagasi üles