Vaata peasisu

EASi Jaapani ekspert: teistsugusest kultuurist ei peaks laskma ennast heidutada

EASi ja KredExi ühendasutus
10. november 2020
2 min

EASi Aasia keskuse Jaapani ekspordinõunik Tsubasa Yoshito on Eestis elatud nelja aastaga aidanud rohkem kui 160 Eesti ettevõtet. Väga soravalt ta eesti keelt veel ei räägi, kuid õpib seda oma kolmeaastaselt pojalt ning üritab uusi teadmisi igal võimalusel praktiseerida. Näiteks selleks, et  jagada oma aastatepikkust kogemust Jaapani turul erinevates sektorites, sealhulgas autotööstuses, elektroonikatööstuses ja taastuvenergeetikas.

Jaapan on kauge ja eksootiline ning lääne inimesele võib sealne kultuur tunduda kummaline ning ajada segadusse. Sellest ei tasu lasta end heidutada, sest Tsubasa sõnul ei pea enda toodete Jaapani turul müümiseks ilmtingimata õppima selgeks visiitkaartide vahetamise kunsti või teisi Jaapani ärietiketi nüansse. “Ärge raisake oma aega sellele, et õppida õigesti kummardama või ütlema “aitäh” jaapani keeles,” kommenteeris Tsubasa levinud valearusaama. Eduka ekspordi aluseks on siiski hea toode või teenus ja oskus seda Jaapani turu jaoks kohandada. 

Jaapani turul läbi löömiseks ei pea tema sõnul nahast välja pugema, kuid peab olema näljane ja ambitsioonikas ning mitte ootama, et kliendid ise sind üles leiaksid. “Kui ma külastasin Eestis esimest korda EASi e-Eesti esitluskeskust, tutvusin ma lühendiga “KISS – keep it short and simple“, mida tutvustati kui Eesti e-teenuste lähtealust. See põhimõte kehtib ka Jaapanis äri ajades,” ütles Tsubasa. Samas tuleb Jaapani turul väga suurt tähelepanu pöörata potentsiaalsete partneritega suhete loomisele, kuna äridiilideni jõudmine võtab tihti aega ning koostöö põhineb vastastikkusel usaldusel ja lugupidamisel.

Jaapan seisab silmitsi vananeva elanikkonna ja väheneva rahvaarvuga ning siin peitub ka võimalus Eesti ettevõtete jaoks. “Rahvastiku olukord Jaapanis soodustab veelgi nõudluse kasvu kvaliteetsete ja mugavust pakkuvate toodete ja teenuste vastu,” andis Tsubasa nõu ja julgustas meie ettevõtjaid Jaapani turu suunas vaatama.

Kui tunned huvi Jaapani turule eksportimise vastu, siis soovitame EASi ekspordinõunikuga otse ühendust võtta:

Tsubasa Yoshito
EASi Aasia keskuse Jaapani ekspordinõunik
[email protected]
+372 627 9418

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles