Vaata peasisu

EASi ja KredExi ühendasutuse turundus- ja kommunikatsiooniosakonda asub juhtima Birgit Kermes

EASi ja KredExi ühendasutus
6. september 2022
2 min

Jaanuari alguses ühinenud EASi ja KredExi keskset turundus- ja kommunikatsiooniosakonda asub juhtima Birgit Kermes, kes seni aitas vedada Rohetiigri algatust.

EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse esimehe Lauri Lugna sõnul mängivad turundus ja kommunikatsioon olulist rolli ühendorganisatsiooni kliendikesksemaks muutmisel.

“Meie eesmärk on toetada ettevõtlust ja elamistingimuste parandamist Eestis, suurendada meie rahvusvahelist konkurentsivõimet, nähtavust ning atraktiivsust äri-, elu- ja õpipiirkonnana. Samuti on uuel organisatsioonil võtmeroll digi-, rohe- ja innovatsioonipöörde teostamisel. Selleks on meil lai teenusbaas, mis kõigi erinevate sihtrühmadeni jõudmiseks vajab järjepidevaid ning läbi mõeldud turundus- ja kommunikatsioonitegevusi. Seega mängivad need valdkonnad olulist rolli senisest veelgi kliendikesksema organisatsiooni loomisel,” arutles Lugna.

Kermesel on kommunikatsioonialane haridus Tartu Ülikoolist ja erialaseid kogemusi nii ava-, era- kui ka vabasektorist. Ta on juhtinud kommunikatsiooni mitmetes olulise missiooniga asutuses nagu Päästeamet, Eesti Pandipakend, Põhja-Eesti Verekeskus ning Eesti Vabaharidusliit. Niisamuti on ta töötanud kümmekond aastat koolitaja ja kommunikatsiooninõustajana. Tal on coachi, superviisori ja neurolingvistilise programmeerimise treeneri täiendharidus.

Birgit Kermese sõnul on ühendasutuse strateegiliste eesmärkide saavutamiseks oluline luua selgelt mõistetav ühine väärtuspakkumine. “Ühendasutusel on oluline roll Eesti ettevõtete arenguteel ja inimeste elamistingimuste parandamisel. Meil on selleks väga palju erinevaid teenuseid ja tegevussuundi. Selleks, et meie kliendid mõistaksid, millal ja kuhu pöörduma peab ning laiemalt ka mida me üldse neile pakkuda saame, on oluline, et näitaksime neid tegevusi ja teenuseid tervikliku, tugeva ja lihtsasti mõistetava väärtuspakkumisena,” sõnas Kermes.

Lisaks turundus- ja kommunikatsioonialasele tööle on Birgit Kermes olnud pikalt pühendunud kestlikkuse teemadele. Nii aitas ta Teeme Ära talgupäeva tuumikmeeskonna liikmena koristada ühe päevaga ära terve Eestimaa ning hiljem juhtis erinevaid meeskondi Maailmakoristuspäeva (World Cleanup Day) raames. Alates 2020. aasta maist panustab ta oma teadmiste ja organiseerimisvõimega Rohetiigri algatusse, vedades üksikisiku strateegilist suunda ja aktsioone.

Lisaks on Kermes olnud tegev erinevate monolavastuste loomisel ja vedamisel, kõige tuntum neist menuseriaal “ALO”.

Jaga postitust

Tagasi üles