Vaata peasisu

EASi ja KredExi ühendasutus avas loomeettevõtjatele tugiteenuste pakkumise toetuse

EASi ja KredExi ühendasutus
3. august 2023
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus avas 3. augustil loomeettevõtjatele tugiteenuste pakkumise toetuse, mille eesmärk on kasvatada loomeettevõtjate ekspordivõimekust ja lisandväärtust.

„Mõte on selles, et meil oleks loomemajanduse valdkonnale spetsiifilised tugiteenused, mis aitavad neil astuda järgmist sammu. Olgu see näiteks tootearenduses, uuenduslike ärimudelite loomine või uutele turgudele sisenemine,“ sõnas EASi ja KredExi toetuste osakonna juht Monica Hankov.

Tema sõnul on loomesektori puhul eriti oluline ka koostöö teiste sektorite ja ettevõtetega ning samuti teadus-arendus asutustega.

Toetust saab kasutada näiteks ettevõtlusinkubatsiooni teenuse pakkumiseks aga ka loomeettevõtjate arendusteenuste pakkumiseks. Näiteks on varasemalt sama toetust saanud muusikavaldkonna arenduskeskus Music Estonia, kes viis ellu eduka ekspordiprogrammi AMP, mis oli mõeldud nii edasijõudnud kui ka uutele muusikaettevõtetele. 15-kuulise programmi eesmärk oli osalejate ekspordivõimekuse arendamine, kaasates programmi ajaks ettevõtete töösse pikaajalise rahvusvahelise kogemusega välismentoreid ja teisi valdkonna spetsialiste.

„Inkubaatoritest toetasime näiteks Elevator Startupsi, kes pakkus tuge loomevaldkonna tehnoloogiapõhistele iduettevõtetele. Selle eesmärk oli anda meeskondadele praktilised oskused, arendada toodet vastavalt turuootustele ja laieneda välisturgudele,“ selgitas Hankov. Programmi olid kaasatud rahvusvahelise kogemusega mentorid , kes töötasid süsteemselt ja süvitsi iga meeskonnaga individuaalselt.

Taotlema on oodatud Eestis registreeritud ettevõtted või organisatsioonid, kellel on loomevaldkonnale tugiteenuste pakkumiseks vajalikud teadmised, oskused ja kogemused ning ligipääs riigisisestele ja rahvusvahelistele võrgustikele ja ekspertiisile. Samuti on oluline asjakohase taristu ja/või tehnoloogiliste võimaluste olemasolu.

Tugiteenustega soodustatakse loomeettevõtjate müügitulu, ekspordi müügitulu või lisandväärtuse kasvu.

Taotlused tuleb esitada hiljemalt 02.10.2023 kell 16:00. Toetuse suurus ettevõtte kohta on kuni 150 000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 30% ning projekti pikkus on kuni 24 kuud. Taotlusvooru eelarve on 1 250 000 eurot.

Täpsem teave eelnõustamise, taotlemise ja tingimuste kohta: Loomeettevõtjatele tugiteenuste pakkumise toetus – EASi ja KredExi ühendasutus

Jaga postitust

Tagasi üles