Vaata peasisu

EASi ja KredExi ühendasutus avas infoliini sõjast mõjutatud ettevõtete nõustamiseks ja probleemide kaardistamiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
14. märts 2022
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus kutsub üles kõiki Putini sõjast tulenevalt otseselt ja kaudselt mõjutatud Eesti ettevõtteid andma teada oma probleemidest.

Putini sõjast ja vastavatest sanktsioonidest tulenevate tarneahelate ja ekspordipartneritega seotud küsimuste ja probleemidega saab pöörduda telefoninumbrile 627 9432 (E-R 9.00-17.00) või kirjeldada oma probleeme veebikeskkonnas.

„Meie poole juba pöörduvad erinevad ettevõtted erisuguste probleemidega, mis on kas otseselt või kaudselt seotud Ukraina sõja ja sellest tulenevate sanktsioonide ja piirangutega,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse juht Lauri Lugna ning kutsus kõiki mõjutatud ettevõtjaid oma probleemidest teada andma.

„Selleks, et saaksime kiirkorras rohkem ettevõttele toeks olla ja pakkuda kas oma ühendasutuse, teiste organisatsioonide või riigiasutuste teenuste portfellist sobivaid lahendusi, on esmalt oluline tema probleemidest aru saada. Näiteks uue sihtturu leidmisest ei ole ettevõttele kasu, kui neil ei ole toorainet, et üldse midagi tootagi,“ rääkis Lugna.

Lugna sõnul on kindlasti ka probleeme, mille puhul EASi ja KredExi ühendasutuse käed lühikeseks jäävad, kuid kõik saadud info koondame kokku ja esitame süsteemselt poliitikakujundajale, et juba edasist riigi tuge planeerida.

„Olenevalt konkreetse ettevõtte vajadustest saame ka sobivat tuge pakkuda. On see vajalikke kontaktide otsing rahvusvahelistest andmebaasidest, õige ekspordinõuniku poole suunamine, väliseksperdi kaasamise teenus või midagi muud, mis ettevõttele kriitilisel ajal tuge pakub,“ selgitas Lugna. Ta lisas, et näiteks on ühendasutuse ekspertidel võimekus teatud tarneahelaid Aasia suunale ümber suunata.

Kui teil on soov Ukrainast saabujatele tööd pakkuda, siis Eesti Töötukassa avas internetikeskkonna, kus tööandjad saavad panna üles oma tööpakkumised ja Ukrainast saabunud inimesed või nende kontaktid Eestis saavad tööandjatega ühendust võtta ning uurida töövõimaluste kohta.

Lisaks pakub EASi kõikidele Eestisse ümber asuda soovivatele Ukraina ettevõtetele nõu ja tuge. EASi konsultandid aitavad kontoripinna leidmisel, elukoha, kooli ja lasteaiakoha leidmisel ja vajadusel aitavad korraldada transporti Eesti ja Ukraina piiri vahel. Nõustajate kontaktid on leitavad siin.

EAS ja KredEx ühinesid. Ühendasutuse juriidiline nimi on Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA, kuid üleminekufaasis jätkub teenuste pakkumine KredExi ja EASi kaubamärkide alt.

Jaga postitust

Tagasi üles