Vaata peasisu

EASi ja KredExi ühendasutus avab rahvusvaheliste konverentside toetuse taotlusvooru

EASi ja KredExi ühendasutus
25. jaanuar 2024
2 min

EASi ja Kredexi ühendasutus avab 1. veebruaril taotlusvooru rahvusvaheliste konverentside toetamiseks, mille eelarve on selleks aastaks 350 000 eurot. Riiklikku tuge saavad suurima majandusliku mõjuga rahvusvahelised konverentsid, kokku jätkub vahendeid 11-12 konverentsi toetamiseks.

Ühendasutuse turismijuhi Rainer Aaviku sõnul toetatakse äri- ja teaduskonverentse, mis toovad siia maksujõulisi külastajaid ning kujundavad rahvusvaheliselt Eesti mainet tipptasemel erialasündmuste korraldamise paigana. „Konverentside välisdelegaat toob uuringute järgi Eestisse ligi 900 eurot, mis on kolm korda rohkem puhkuseturisti kulutatud keskmisest. Samuti mõjutab konverentsil saadud mulje meie riigist külastajaid puhkusereisile naasma ning võtma kaasa ka sõpru ja peret,“ lisas Aavik.

Aastatel 2015–2023 on ühendasutus toetanud Euroopa Liidu struktuurivahenditest kokku 117 konverentsi toimumist kogumahus ligi 3 mln eurot. Samas tulu on need toetatud rahvusvahelised konverentsid Eestile toonud kokku ligikaudu 20 miljonit eurot. 

Algava taotlusvooru tingimuste järgi peab toetuse saamiseks Tallinnas toimuvale konverentsile saabuma vähemalt 200 välisosalejat, mujal Eestis vähemalt 100. Lävendid on erinevad, et tekitada motivatsiooni korraldada rahvusvahelisi konverentse ja tuua väliskülastajaid ka väljaspoole pealinna.

Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud toetuse puhul on eelduseks, et turundust tehakse vähemalt kahel välisturul, kus pakutakse infot ka Eesti turismivõimaluste kohta. Konverentsiprogramm peab hõlmama vähemalt kaht päeva ning järgima kestliku sündmuse korraldamise põhimõtteid. Samuti peab toetuse saamiseks olema tegu eri- või huvialase tippsündmusega, konverentsiks ei loeta koolitusi, õppereise, võistlusi, messe, töökoosolekuid või näitusi.

Üks konverents saab toetust taotleda 15 000 kuni 30 000 eurot ning see on mõeldud välisturundus- ja korralduskuludeks. Toetuse määr on 70 protsenti, millele lisandub taotleja omafinantseering. Taotlus tuleb esitada vähemalt 4 kuud enne konverentsi toimumist. Taotluste esitamise tähtaeg on 4. märts.

Täpsem info ja toetuse infopäevale registreerumine ühendasutuse veebis.

Lisaks rahvusvahelistele konverentsidele toetab ühendasutus eesmärgiga kasvatada Eesti turismiekspordi tulu ka rahvusvahelisi spordi- ja kultuurisündmusi – jaanuari algul said kokku üle poole miljoni euro toetust kaheksa rahvusvahelise osalejaskonnaga ning väliskülastajaid Eestisse meelitavat spordi- ja kultuurisündmust.

Jaga postitust

Tagasi üles