Vaata peasisu

EASi investorkonsultandid kohtusid Paldiski, Keila ja Raplamaa ettevõtjate ning omavalitsuse esindajatega

EASi ja KredExi ühendasutus
8. märts 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) investorkonsultandid, sealhulgas välisesindajad Soomest, Ameerika Ühendriikidest, Kasahstanist, Norrast, Rootsist ja Saksamaalt ning välisinvesteeringute keskuse esindajad olid 7.-8. märtsini regionaalsel visiidil Paldiskis, Keilas ja Raplamaal. Visiidi eesmärk on arutada ettevõtjate ja kohalike omavalitsuse esindajatega, kuidas saaks EAS aidata kaasa investeeringute meelitamisele. Programmi on koostanud Harju- ning Raplamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskused.

EASi välisinvesteeringute keskuse direktori Allan Seliranna sõnul on EASi üheks oluliseks prioriteediks aidata kaasa välisinvesteeringute Eestisse meelitamisele ning investorkonsultantide visiit annab võimaluse arutada ettevõtjatega ja omavalitsuste esindajatega, kuidas ühiselt koostööd edendada. „Investorid jõuavad tihti vaid pealinna, kuid Eestil on pakkuda palju enamat. Mida paremat ülevaadet meie investorkonsultandid regioonides toimuvatest arendustest omavad, seda täpsemini saame investoritele sobivate kontakte vahendada ja uute investeeringute maandamisele kaasa aidata,“ lausus Selirand. „Piirkondadel, mida investorkonsultandid külastavad, on pakkuda palju – logistika- ja energiavõimalused, oskustööjõud ning roheline keskkond,“ lisas ta. 

EAS toetab Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse projekti „Paldiski Investorteeninduse programm“ 75 600 euroga, millele lisandub partneri Paldiski Ettevõtjate Liidu omafinantseering 14 400 eurot. Projekti eesmärk on Paldiski investorteeninduse programmi väljatöötamine ja elluviimine. Selle raames selgitatakse, millistes majandusvaldkondades on Paldiskis parimad eeldused edukate ettevõtete tekkimiseks ja toimimiseks ning mida, millal ning kelle poolt tuleks teha nende eelduste realiseerimiseks. Paldiski investorteeninduse programmi elluviimise oodatavaks tulemuseks on Paldiskis maandatud äriinvesteeringute arv üks aastal 2018, kaks aastal 2019-2020.

Kolmapäeval, 7. märtsil arutati Paldiskis Lääne-Harju vallavanema, piirkondliku investeerimisagentuuri Team Paldiski tegevdirektori ning Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatuse liikme Nikolai Pitšugoviga koostöövõimalusi. Samuti külastati Paldiskis asuvat kalakomponentide tehast. Veel kohtuti Keila aselinnapea Timo Susloviga, kes tutvustas linna tööstusalade tegevust ning külastati Ensto Ensekit, Lehe Pruulikoda, Rummu vanglat ning kohtutakse Rummu Invest esindajatega.

Neljapäeval, 8. märtsil külastati Raplamaad, kus on kohtuti Raplamaa arenduskeskuse, Rapla, Kohila, Märjamaa ja Kehtna valdade esindajatega ning tööstusalade arendajatega. Investeerimisvõimalustest kõneles Datel ASi USA turu juht Carl Pucci. Arutati koostööd ning võimalusi investeeringute meelitamiseks regiooni. Samuti on külastati Salutaguse Pärmitehast ja Arca Nova majatehast Juurus.

EAS on riikliku ettevõtluse tugisüsteemi üks suuremaid institutsioone ning viib Eesti riigi poolt sihtasutusele antud ülesandeid ellu nelja peamise tegevusvaldkonna kaudu: Eesti ettevõtete ekspordivõimekuse hoogustamine, turistide arvu kasvatamine, välisinvesteeringute Eestisse toomine ning Eesti regionaalsele arengule kaasa aitamine erinevate toetuste kaudu.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmfwKSHQ

Lisainfo:

Anneli Hansen
Regionaalne investorkonsultant
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
565 5214
[email protected]
www.heak.ee

Ly Lepik
PIP projektijuht
Paldiski Ettevõtjate Liit
+3725121835
[email protected]
www.investinpaldiski.ee

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles