Vaata peasisu

EASi India ekspert: Indias on turgu kõigele, mis aitab koroonajärgses maailmas toime tulla

EASi ja KredExi ühendasutus
30. oktoober 2020
2 min

EASi India turu ekspert Grace Nathaniel aitab Eesti ettevõtetel Indiasse eksportida ning omab pikaajalist kogemust, mis võimaldab tal ettevõtete vajadusi paremini tunnetada ning neile paremat tuge pakkuda. “Enne EASiga liitumist tegin ma sarnast tööd Lõuna-Korea kaubandusorganisatsioonis ning kokku olen aidanud rohkem kui 500 erinevat ettevõtet,” avas Grace oma tausta.

Indias on tema sõnul kõige olulisem usaldusliku suhte loomine. „Otsekohe äriteemadele hüppamist võib Indias pidada isegi ebaviisakaks. Tuleb võtta aega lobisemiseks ning oma partneri tundmaõppimiseks,“ selgitas Grace ning lisas, et otsuseid tehakse tihti usalduse ja sisetunde põhjal.

Samas tasub Grace’i sõnul meeles pidada Cambridge’i majandusteadlast Joan Robinsoni öeldut, et mida iganes võib India kohta väita, ka vastupidine on tõsi.

Hetkel on Indias turgu kõigele, mis pakub lahendusi, et toime tulla nii-öelda koroonajärgses maailmas. „Tervis ja heaolu, haridustehnoloogiad, finantstehnoloogiad, kaugtöö tööriistad, kontaktivabad lahendused jne,“ loetles EASi India ekspert.

EASi India tiim koosneb kahest liikmest – Vinod on Indias kohapeal ning Grace töötab Eestis. „Esimene aasta Eestis on olnud minu jaoks täis esmakordseid kogemusi, olgu selleks esimest korda saunas käimine või hoopis väga külm talv. Vastupidiselt sellele, mis ma kuulnud olin, siis leidsin kohe, et eestlased on väga soojad ja sõbralikud – ja seda kohe esimesest hetkest,“ rääkis Grace.

Tema sõnul ei tasu India turule sisenemist kindlasti kergekäeliselt võtta. „See, mis töötab mujal maailmas, ei pruugi tagada edu Indias, nii et soovitan turu uurimiseks aega varuda ning oma ärimudelit ja turundusstrateegiaid vastavalt kohandada,“ andis Grace nõu ning lisas, et EASi India tiim saab siinkohal kindlasti väga kasulik olla.

Huvi korral Indiaga seotud ekspordi vastu palume võtta ühendust:

Grace Nathaniel
Project Manager for India
[email protected]
+372 58190569

EASi Aasia keskuse eesmärk on pakkuda Eesti ettevõtetele tuge Aasia sihtturgudele eksportimisel ning toetada Eesti ja Aasia riikide vahelist majanduskoostööd. Kuna Aasia riikide  näol on tegemist turgudega, mis omavad Eesti ettevõtete jaoks suurt potentsiaali, kuid mida iseloomustavad erinevad äritavad, kultuur, keel ja regulatsioonid, on Aasia keskuse teenustepaketi eesmärk abistada Eesti ettevõtjaid antud turgude võimalustest kinni haaramisel. Tänasel päeval pakub Aasia keskus teenuseid Hiina, Jaapani, India ja Singapuri sihtturgudele. 

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles