Vaata peasisu

EASi ekspordinõunik soovitab enne Hiina turule sisenemist põhjalikult ette valmistuda

EASi ja KredExi ühendasutus
22. oktoober 2020
3 min

Meie Hiina ekspordinõunik Ilaria on töötanud ja elanud Hiinas viimased viis aastat. „EASis töötatud aasta jooksul olen ma abistanud erinevatest sektoritest üle 30 Eesti ettevõtte, aidates neil mõista Hiina turu eripärasid ning maandada turule sisenemise raskuseid,“ sõnas Ilaria.

Kui Ilaria esimest korda Hiinas tööle asus, oli ta värskelt Hiina keele erialal ülikooli lõpetanud. „Kõik kellel oli juba Hiinas töökogemusi, rääkisid mulle, kuidas kõik kohalikud tahavad minuga rääkida juba lihtsalt sellepärast, et olen välismaalane,“ rääkis Ilaria oma esimestest ärikogemustest Hiinas.

„Ühel Lõuna-Hiinas toimunud äriüritusel olud kõik ostjad, kellega ma suhtlesin äärmiselt lahked, kuid keegi neist ei julgenud edasisi ärialaseid kõnelusi arutada. Tulemuseks oli see, et veetsin terve õhtu lihtsalt viisakuste vahetades,“ meenutas Ilaria ning lisas, et samal ajal nägi ta silmanurgast kuidas ta kolleeg edukalt sisulist ärijuttu sai ajada.

„Alguses arvasin, et probleem on minu hiina keele oskuses, kuid aja jooksul hakkas mul aina paremini minema ning mõistsin, et Hiinas ei saa kohe esmakohtumisel äriasju korraldama hakata.“ Tema sõnul on hea ärikoostöö aluseks usaldusliku suhte ehitamine ja panustamine.

Hiina on maailma suurima ostujõuga majandus ning Ilaria soovitab ettevõtetel enne turule sisenemist teha põhjalik eeltöö. Kõigepealt tuleb vaadata laiemalt kogu Hiinat, kuid seejärel leida sisenemiseks kindel regioon või linn ning sihtrühm. „Hiina ei ole üks turg. See, mis töötab linnades nagu Peking või Shanghai ei tööta väiksemates linnades. Mis üldiselt töötab põhjaosas, ei tööta lõuna- või idaosas. Mida rohkem on eelinfot seda parema strateegia saate visandada ja seda edukamad olete,“ rõhutas Ilaria, kelle poole saavad kõik Hiina turust huvitatud ettevõtjaid pöörduda.

Tal on varaseimaid kogemusi nii Euroopa Liidu projektidega töötamisel kui ka erasektorist. Itaaliast pärit ekspordinõunikule meeldivad erinevad keeled ning reisides õpib ta alati kiiresti ära mõne kasuliku fraasi, et kohalikega jutu peale saada. „Siiski ei olnud esimene eesti keelne sõna, mille ma ära õppisin mitte tere, vaid hoopis riivsai,“ muigas Ilaria. Loomulikult valdab Ilaria hiina keelt, millest on suur abi kohalikus asjaajamises ja müügimaterjalide ettevalmistamises.

Huvi korral Hiinaga seotud ekspordi vastu palume võtta ühendust:

Ilaria Perla
Ekspordinõunik
E-post: [email protected]
Tel: +8613121664284
Aadress: Eesti Vabariigi Suursaatkond Bekingis, Beijing No. 1, Liangmaqiao Beixiaojie, Chaoyang District, 100600
Töökeeled: hiina, inglise, itaalia, prantsuse

EASi Aasia keskuse eesmärk on pakkuda Eesti ettevõtetele tuge Aasia sihtturgudele eksportimisel ning toetada Eesti ja Aasia riikide vahelist majanduskoostööd. Kuna Aasia riikide  näol on tegemist turgudega, mis omavad Eesti ettevõtete jaoks suurt potentsiaali, kuid mida iseloomustavad erinevad äritavad, kultuur, keel ja regulatsioonid, on Aasia keskuse teenustepaketi eesmärk abistada Eesti ettevõtjaid antud turgude võimalustest kinni haaramisel. Tänasel päeval pakub Aasia keskus teenuseid Hiina, Jaapani, India ja Singapuri sihtturgudele. 

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles