Vaata peasisu

EASi ekspordinõunik: India tohutu suurus pakub lõputult võimalusi ka Eesti ettevõtetele

EASi ja KredExi ühendasutus
16. november 2020
2 min

EASi Aasia keskuse India ekspert Vinod Basliyal on juba 12 aastat erinevate riikide ettevõtetel India turul kanda kinnitada aidanud. Tal on kogemusi väga erinevate sektori ettevõtetega nagu näiteks toidu- ja joogisektor, meedia, infotehnoloogia, rasketööstus, ravimistööstus jne.

Kui täna on India maailmas rahvaarvult teine riik, siis ÜRO hinnangul möödub juba 2027. aastal India Hiinast ning saab maailma suurimaks riigiks. India tohutu suurus pakub erinevates valdkondades lõputult võimalusi ka Eesti ettevõtetele.

“Kõikvõimalikud ettevõtted kõikvõimalikest sektoritest võivad Indias läbi lüüa, kui nad katsuvad kohalike tarbijate pulssi, mis tähendab, et nad on ka valmis oma tooteid või teenuseid India turule kohandama. Kuid võimalus peitub ka uudsetes toodetes ja lahendustes, mis on Indias hetkel olemasolevatest paremad,“ rääkis Vinod India turuspetsiifikast.

“Indias tegutsedes tuleb hoida siht silme ees ning olla kannatlik,” kommenteerib Vinod Indias edu toovaid tegureid. Tema sõnul on kohalikega tutvumine kõige keerulisem osa, kuid pärast esmast jää murdmist ja usalduse tekitamist on kohalikul turul toimetamine üsnagi sujuv. 

Vinod rõhutab, et Indias peab arvestama hierarhilisuse ja kohati koloniaalajastust pärineva mõtlemisega, mistõttu ei võta kohalikud otsuseid vastu kiiresti – seega ei maksa Indias ka kiireid edulugusid oodata. “Esialgu võib see valmistada pettumust, kuid kannatlikkus ja järjepidev tegutsemine toovad edu,” rõhutas Vinod.

Kokkuvõtvalt soovitab Vinod olla India turule pürgides pragmaatiline ja teha ära korralik eeltöö, mille osas just tema saab aidata. Samuti saab ta abiks olla näiteks toote turule kohandamisel või ekspordipartnerite leidmisel.

Kui tunned huvi India turu vastu, siis soovitame EASi ekspordinõunikuga ühendust võtta:

Vinod Basliyal

EASi ekspordinõunik Indias

[email protected]

+91 98108 38190

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles