Vaata peasisu

EASi ekspordinõunik: alusta alati põhjalikust turu-uuringust

EASi ja KredExi ühendasutus
25. november 2020
2 min

Singapur on EASi ekspordinõuniku Kristel Alveri sõnul  väga dünaamiline ja võimalusterohke turg. Peaaegu kuue miljoni elanikuga linnriigist on kujunenud üks Kagu-Aasia olulisemaid keskuseid, kus segunevad erinevad kultuurid ja traditsioonid ning kus tekib pidevalt uusi ärivõimalusi.

Üle 20 aasta erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes müügi ja turunduse valdkonnas töötanud Kristel on ekspordinõunikuna nõustanud üle 100 erineva ettevõtte startupidest kuni Eesti suurimate ettevõteteni – nende seas näiteks Estonia Klaverivabrik, Click&Grow, LTHBaas, Chocolala, Reach-U ja Clanbeat.

Ta näeb Singapuri turul potentsiaali väga erinevatel Eesti toodetel ja teenustel. „Huvi tuntakse pigem eristuvate ja huvitava looga toodete vastu nagu näiteks põhjamaine käsitööšokolaad või väikeses farmis toodetud juust. Samuti on head võimalused uuenduslikel ja tehnoloogiapõhistel lahendustel näiteks küberturvalisuse, hariduse või meditsiini valdkonnas,“ loetles Kristel.

„Kuna võimalusi on siin tõesti palju, siis on lihtne ka ära eksida või fookust kaotada. Seetõttu võivad mõned kohalikud nõuanded ja juhised teid õigel rajal hoida,“ rääkis Kristel ning soovitas ettevõtetel alati põhjalikust turu-uuringust alustada. „Kui on tõsine huvi Singapuri turu vastu, siis tasub minuga ühendust võtta ja saame juba täpsemalt rääkida, millised on ettevõtte soovid, ambitsioon, strateegia ja äriplaan ning võimekus turule sisenemiseks panustada,“ selgitas Kristel.

Seoses COVID-19 viirusega ei ole Singapuris ärireisidel käimine hetkel võimalik. Siiski on suudetud Kristeli sõnul kiirelt reageerida ja leida lahendusi ärikontaktide arendamiseks läbi videokohtumiste. „Tavaolukorras ei oleks see kohalikule äripartnerile kõige sobivam lahendus, kuid õnneks on ka konverentsid üle viidud virtuaalsetele platvormidele. See annab võimaluse osaleda veebiseminaridel, korraldada B2B kohtumisi ja ennast tutvustada ekraani vahendusel. Detsembri alguses toimub Singapuris „Fintech Festival“, mis on üks suurimaid omalaadseid üritusi maailmas ning seal osalevad virtuaalselt ka kuus Eesti ettevõtet,“ rääkis Kristel.

Pikemalt loe Kristeli tegemiste ja nõuannete kohta Äripäevast ning kui tunned huvi Singapuri turule eksportimise vastu, siis soovitame temaga otse ühendust võtta:

Kristel Alver
EASi Aasia keskuse Singapuri ekspordinõunik
[email protected]

 

Jaga postitust

Tagasi üles