Vaata peasisu

EASi ekspert: Hiina on ekspordi tippliiga

EASi ja KredExi ühendasutus
22. jaanuar 2021
3 min

EASi Hiina ekspert Rafael Jimenez on Hiinaga turuga tegelenud üle kümne aasta. Ta on juhtinud Shanghais enam kui 100 töötajaga ettevõtet ning nõustanud Hiinaga äri ajamise osas tuhandeid firmasid.

Rafaeli rikkalikku kogemuste pagasisse kuulub ka Pekingis Euroopa Liidu väikse- ja keskmise suurusega ettevõtete keskuse ekspertgrupi juhtimine. „Minu peamine ülesanne oli sama, mis praegu EASis – pakkuda Hiinas äri tegemiseks täpset ärinõu. Näiteks kirjutasime tipptasemel turu ja ärivõimaluste ülevaateid väga erinevate sektorite lõikes – alates targa linna temaatikast kuni kosmeetika, tarkvara ja põllumajandustoodeteni välja,“ selgitas Jimenez EASis.

Päringute tase oli tema sõnul väga erinev. „Näiteks vastasime lihtsatele küsimustele nagu, mis on Hiina imporditud õlle tariif. Samas oli ka väga keerukaid teemasid nagu näiteks, milline on 2-aminoetaansulfoonhappe maksimaalne tase või üks huvitav küsimus, et miks on kõik Hiina imporditud hobused hollandlased,“ rääkis Rafael. Viimase puhul peitub vastus selles, et ainult Hollandi lennukompanii KLM omas õigust hobuseid Euroopast Hiina lennutada.

EASis kolleegide poolt aasta töötajaks valitud Rafaeli sõnul oli Eestisse kolimine põhjalikult läbi mõeldud. „Mul olid ka teised pakkumised laual, kuid Eesti puhul köitis mind eelkõige kiiresti kasvav tehnoloogiasektor aga veel enam „kohe ära tegemise“ meelelaad,“ ütles nüüd juba üle kahe aasta Eestis elanud Hiina ekspert.

Tema sõnul pole ta kordagi oma otsust kahetsenud. „Mul pole ka isiklikus plaanis ühtegi probleemi ette tulnud. Hoopis vastupidi, mu tutvusringkond kasvab kiiresti ning olen puutunud kokku ainult tarkade, töökate ja sõbralike inimestega.“

Ekspordi puhul kerkib alati erinevaid probleeme ning Hiina ei ole Rafaeli sõnul kindlasti lihtne turg. Samas on palju põhjuseid, miks Hiinat silmas tasub pidada. „Kõik Eesti konkurendid tegelevad aktiivselt oma Hiina suunaliste ekspordimahtude kasvatamisega, sest mõistavad, et teist Hiinat ei ole. Neil on märkimisväärne ostujõud ja kasvav nõudlus peaaegu kõigis sektorites.“

Loomulikult on Hiina turul ka märkimisväärne konkurents. „Hiina on ekspordi tippliiga, kus võistlemine teeb meie ettevõtteid tugevamaks ning need, kes seal edu saavutavad,tõstavad sellega ka oma väärtust.“

Eksportijatele on sõnum lihtne – kui tahate teada, milline on teie toote või teenuse potentsiaal Hiina turul, siis võtke Rafaeliga ühendust. Ta aitab hinnata nõudlust ning oskab anda nõu nii müügikanalite, hinnastamise kui ka esmase plaani koostamise osas.

 

Rafael Jimenez

EASi Aasia keskuse Hiina ekspert

[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles