Vaata peasisu

EASi digitaalsete lahenduste seminarid aitavad tööstusettevõtetel oma tootmist efektiivsemaks muuta

EASi ja KredExi ühendasutus
13. aprill 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldas reedel, 13. aprillil tööstusettevõtetele suunatud digitaalsete lahenduste tutvustusseminaride sarjas kolmanda ürituse. Seminaride sarja eesmärk on viia kokku tööstusettevõttele kasulike digitaalsete lahenduste pakkujad ja ettevõtjad, kellel on huvi digitaaltehnoloogiate abil oma tootmise efektiivsemaks muutmise vastu. Samuti loovad tutvustavad seminarid eeldused tööstussektori ja IKT‑ettevõtete tihedama koostöö tekkeks.

Eesti tööstussektori mahajäämus võrreldes ELi keskmisega on tekitanud tööstusettevõtetel vajaduse tõsta kiires tempos digitaliseerituse taset. Paljud ettevõtted vajavad aga abi loomaks terviklikke digitaallahendusi oma tootmises. Eesti IKT-ettevõtted on loonud selleks erinevaid tööstustele mõeldud terviklahendusi, mida on võimalik kohandada konkreetse ettevõtte vajadustele. Valmislahenduste kasvav valik Eesti turul on loonud võimalused tööstusettevõtetel digitaliseerimist kiiremini ja soodsamalt realiseerida.

13. aprillil toimunud seminari fookus oli tootmise digitaliseerimisega seotud riistvaral: sensoritel, anduritel ja nendega seotud lahendustel. Üritusel osalenud ettevõtjad said tutvuda võimalustega, kuidas tootmistehnoloogiat ühildada, neist andmeid kätte saada ja saadud andmeid efektiivselt kasutada.

Seminaril esitlesid olemasolevaid digitaalseid lahendusi ja jagasid praktilisi näiteid IMECC OÜ, Columbus Eesti AS, Eliko Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ, Connected Baltics OÜ, GlobalReader OÜ, Klinkmann Eesti AS, LoadMon ja PROEKSPERT AS. Järgmine digilahendused tööstusele seminar toimub 25. mail, mille fookus on tööaja arvestusel ning sellega seonduval tark- ja riistvaralahendustel.

Jaga postitust

Tagasi üles