Vaata peasisu

EASi digidiagnostika toetus läheb ajutiselt pausile

EASi ja KredExi ühendasutus
14. september 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas 2018. aasta teises pooles digidiagnostika meetme, mille eesmärk on anda ettevõtetele terviklik ülevaade oma ettevõtte digitaliseerimise potentsiaalist, selle maksumusest ja võimalikust kasust. Tänaseks on EAS rahastanud 125 ettevõtte digidiagnostikaid, mahus ligi 1,25 miljonit eurot ning sellega on toetuse eelarve ammendunud ning toetus pannakse 14. septembril kell 16.00 ajutiselt pausile.

Lähikuudel avaneb uuenenud tingimustega digidiagnostika toetus, mida saab taotleda suurem hulk ettevõtteid. Kui seni oli digidiagnostika suunatud töötleva tööstuse ettevõtetele, siis plaanis on kaasata ka teenusettevõtted, sh nt turismisektor.

EASi toetuste keskuse juhi Monica Hankovi sõnul on digitaliseerimise osas ettevõtjate huvi ja teadlikkus oluliselt kasvanud. „Rahvusvaheliselt konkurentsis püsimiseks on pidev efektiivsuse otsimine ning digitaliseerimine ja automatiseerimine tingimata vajalik. Kui toetuse avamisel ei olnud selliste diagnostikate läbiviimine Eestis kuigivõrd levinud, siis nüüd on muutumas see normaalsuseks. Samuti näeme, et vajadus digidiagnostika järele on ettevõtetel endiselt olemas ning seda peale tööstuse ka teistes sektorites,“ rääkis Hankov.

Rohkem infot digitaliseerimise teemadel leiab EASi Targa Tööstuse lehelt ja Targa Tööstuse Facebooki grupist. Näiteks avanes just täna registreerumine „Tööstushäkile“, kus tööstusettevõtete ja IT-ettevõtete esindajad saavad mentorite toel intensiivselt arendada tööstusvaldkonnas märgatud väljakutsetele digitaalseid ja automaatseid lahendusi.

Jaga postitust

Tagasi üles