Vaata peasisu

EASi avaliku sektori innovatsioonihangete toetuste eelarves on veel vahendeid

EASi ja KredExi ühendasutus
6. september 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) avaliku sektori innovatsioonihangete toetuse eesmärk on aidata luua paremaid avalikke teenuseid ja kaasata läbi innovatsiooni hankimise ka erasektorit. Viimaste taotluste rahastamiseks on meetme eelarves veel ligi 600 000 eurot, mille abil on võimalik toetada üksikuid suuremaid innovatsioonihankeid ja väiksemaid ideekonkursse.

 EASi innovatsiooniekspert Terje Kaelep tõi ühe näitena juba ellu viidud projektidest Haigekassa loodud perearstide kliiniliste otsuste tugisüsteemi. „Tugisüsteem on digitaalne tööriist, mis toetab perearstil raviotsuste tegemist ning võimaldab pühendada rohkem aega patsiendiga suhtlemisele. Otsusetoe arendamine toimus koostöös Sotsiaalministeeriumi, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ja Eesti Perearstide Seltsiga,“ selgitas Kaelep projekti tagamaid.

EAS toetab avaliku sektori innovatsiooni edendavate hangete läbiviimist ja samuti innovatiivse lahenduse väljatöötamiseks ideekonkursside korraldamist. Toetuse suurus on maksimaalselt 500 000 eurot (toetusmäär 50%), ideekonkursi puhul 45 000 eurot (toetusmäär 75%).

Lisaks toetusele saavad avaliku sektori organisatsioonid innovatsioonihangete programmi raames nõu innovatsiooniprojektide ettevalmistamiseks ja hangete läbiviimiseks. Avalikul sektoril on võimalik kaasata juriidiliste probleemide lahendamiseks riigihangete valdkonnas kogenud jurist. Lisaks sellele on saab osaleda ka eelnõustamisel ning valideerida oma mõtteid EAS innovatsioonieksperdiga, kellega täpsemalt defineerida probleem ja võimalikud lahendused.

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt, kuid innovatsioonihangete kavandamisel tuleb arvestada, et taotlejad jõuaksid oma uuenduslikud projektid ka enne finantseerimisperioodi lõppu (31.08.2023) ellu viia. Hiljemalt kolm tööpäeva enne taotluse esitamist on vaja läbida ka eelnõustamine.

Innovatsiooni toetavate hangete programmi raames toetuse taotlemisest huvitatud saavad osaleda 15. septembril toimuvas infotunnis, milleks on vajalik eelregistreerimine.

Täiendav programmi info EASi kodulehel.

Jaga postitust

Tagasi üles