Vaata peasisu

EASi arenguprogrammis osalemine kasvatas Artify ambitsiooni

EASi ja KredExi ühendasutus
27. november 2019
3 min

Juba üle 10 aasta tegutsenud Artify tegeleb paralleelselt nii tarkvaralahenduste arendamisega klientidele kui ka raamatupidamisbüroodele mõeldud kvaliteedi- ja kasumi juhtimise tarkvara Uku arendamise ja müügiga. EASi arenguprogrammiga liitumine aitas ettevõttel oma visiooni saavutamist kiirendada ning muutuda teenindusettevõttest teenusettevõtteks.

Artify asutajad Rain Allikvee ja Jaanus Lang kirjeldavad ettevõtte senist arengut Ameerika mägedena. Kõik algas 2008 aastal ühest vägevast startup-ideest, millest küll otseselt asja ei saanud, kuid meeskond osutus sedavõrd võimekaks, et muud ei jäänudki üle, kui luua oma ettevõte. “Oleme ise asutanud idufirmasid ning toetanud teisigi, kokku oleme olnud seotud pea 15 erineva startupiga. Oma ettevõttega on meil kaks peamist tegevussuunda – ühes arendame klientidele rätsepalahendusena valmivat tarkvara, näiteks Soome Posti-grupile (Itella) tarnime kogu logistikaprotsessi juhtiva tarkvarasüsteemi, samuti loome HansaGrupile ärikriitiliste tööde ja müügijuhtimise tarkvara. Teises suunas oleme keskendunud raamatupidajatele ja finantsjuhtidele kvaliteedi ja efektiivsuse juhtimiseks mõeldud tarkvaralahenduse Uku arendamisele ja müügile,” selgitavad Rain ja Jaanus.

Jaanus Lang ja Rain Allikvee| Allikas: Äripäev

Aastaid tagasi Uku visiooni kallal vaeva nähes mainisid mehed käsilolevat projekti ühele koostööpartnerile, kes oli äsja läbinud EASi arenguprogrammi ning omakorda julgustas Artify asutajaid uue toote väljatöötamisel EASi poole pöörduma. “Jõudsime arenguprogrammini oma edasisi arenguvõimalusi kainelt analüüsides – kas realiseerime visiooni 5-6 aasta jooksul või kiirendame protsessi EASi kaasabil. Lõpuks taandub kõik ressursside kättesaadavusele. Kindlasti oleksime leidnud võimaluse rahastada oma visiooni elluviimist riskikapitali abil, kuid meie kogemused startup-ettevõtluses näitasid, et riskikapitali kaasamisel muutub visioon kohustuseks. EASi arenguprogrammiga liitumine jättis meile alles vabaduse oma visiooni kohandada, kuid võimaldas vajaliku investeeringu suurte plaanide elluviimiseks,” kirjeldasid Artify asutajad aastatetaguseid mõttekäike.

Kuigi alguses olid Rain ja Jaanus kõhkleval seisukohal, võeti kandideerimisavaldus põhjalikult ette ning tee arenguprogrammiga liitumisele oligi avatud. Algne ehmatus paberimajanduse osas asendus kiiresti entusiastliku rõõmuga kvalifitseerumise üle. “Seda võime oma kogemusele tuginedes kindlasti väita, et niisama uisapäisa ei tasu arenguprogrammis osalemist ette võtta, sest see paneb ettevõtte arvestatava koormuse alla. Tähtis on omada visiooni ja mõningast puhverresurssi. Päris viimase hingetõmbega kandideerima asumine ei ole soovitatav. Positiivse külje pealt andis arenguprogramm meile vajaliku tõuke kiiresti kasvamiseks – tehnoloogiaäris võib kolme aasta jooksul kõik muutuda ning EASi arenguprogramm aitas meil teha vajalikke investeeringuid ja muuta fookust ning protsesse selliselt, et täna on meie tootel kõik eeldused arenemaks oma valdkonnas maailma parimaks,” rõhutavad Rain ja Jaanus.

Näide Uku programmist| Allikas: getuku.ee

Programmis osalemine andis Artifyle julguse oma toodet arendada ja meeskonda kasvatada, sest toetuse suurus on piisav motivaator suurele areenile astumiseks. “Meie ambitsioon on toote algusaegadest tohutult kasvanud, liigume täna jõuliselt eksportturgude suunas. Selle kindluse aluseks on paljuski programmi poolt pakutud mentortugi, mis aitas meil kasvada teenusettevõttest tootekeskseks ettevõtteks ja suunata rohkem tähelepanu klienditeenindusprotsessidele. Oleme ise spetsialistid, kuid tänu arenguprogrammile oleme kasvanud juhtideks, kes oskavad paremini suunata ettevõttes toimuvaid protsesse.”

Kõige üllatavamaks peavadki Rain ja Jaanus arenguprogrammis osalenud mentorite väga kõrget taset. “Arvasime algul, et tulevad lihtsalt “konsultandid”, kellele on praktikul kerge ülalt alla vaadata, kuid meid hämmastas kaasatud ekspertide rahvusvaheline haare ja praktiliste soovituste väärtus – see on õpetanud meid väliseksperte kaasama ka väljaspool programmis osalemist,” kinnitavad Kalamaja alguses juba aastaid tagasi kontori sisse seadnud suure ambitsiooniga arendajad.

Jaga postitust

Tagasi üles