Vaata peasisu

EASi Hiina ekspert: suur potentsiaal on nii orgaanilisel toidul kui ka tehnoloogial

EASi ja KredExi ühendasutus
3. november 2020
2 min

EASi Aasia keskuse ekspert Johanna-Riinu Annuk on kahe aasta jooksul nõustanud EASis rohkem kui sadat ettevõtet ning korraldanud kõrgetasemelisi koolitusprogramme ja üritusi. Viies riigis elanud ning nii Tais kui ka Hiinas õppinud ja töökogemusi omandanud Johanna-Riinu sõnul aitab rahvusvaheline taust paremini kaugeid turge mõista ning seeläbi ka Eesti ettevõtteid paremini aidata.

Hiinaga ligi seitse aastat nii akadeemiliselt kui ka erialaliselt tegelenud Johanna-Riinu sõnul on tegemist täiesti omaette maailmaga. “Hiinas on lõputult võimalusi. Nendest tuleb ainult kinni haarata, avatud suhtumist hoida ning süsteemselt tegutseda, sest head asjad võtavad aega,” selgitas EASi ekspert. Ta lisas, et kuigi kiired tehingud võivad tunduda ahvatlevad, siis pikas plaanis on edukas olemiseks vaja luua häid suhteid ning selleks peab panustama aega ja energiat.

Kultuurilisi erinevusi on Johanna-Riinu sõnul muidugi palju ning toob näiteks, et Hiinas on täiesti tavaline taksojuhiga palgast, korteriüürist või perekonnasuhetest rääkida. Tema sõnul saab seda uudishimu ka äripartneritega suheldes enda kasuks tööle panna. “Soovitan oma Eesti päritolu ära kasutada, et inimestega jutule saada. Tasub oma potentsiaalsetele äripartneritele Eestist rääkida ning samuti uurida, mida nemad Eesti kohta teavad, sest paljud on tänaseks Eestist ühel või teisel moel kuulnud,” andis ta nõu, kuidas võõrastega sotsiaalset jääd murda.

Väga hea potentsiaal Hiina turul on Johanna-Riinu hinnangul hetkel näiteks Eesti puhtal ja orgaanilise toidul ning samuti tehnoloogia valdkonnas – mõlema puhul on Eestil Aasias hea maine. Just nende valdkondade ettevõtete Hiina turule aitamiseks on Johanna eestvedamisel oktoobris alguse saanud põhjalik koolitusprogramm Süsteemne Eksport Hiina, mis keskendub Eesti ettevõtete e-kaubanduse kaudu Hiina turule aitamisele.

Huvi korral Aasiaga seotud ekspordi vastu palume võtta ühendust:

Johanna-Riinu Annuk
EASi Aasia keskuse projektijuht
[email protected]
+372 5559 8268

EASi Aasia keskuse eesmärk on pakkuda Eesti ettevõtetele tuge Aasia sihtturgudele eksportimisel ning toetada Eesti ja Aasia riikide vahelist majanduskoostööd. Kuna Aasia riikide  näol on tegemist turgudega, mis omavad Eesti ettevõtete jaoks suurt potentsiaali, kuid mida iseloomustavad erinevad äritavad, kultuur, keel ja regulatsioonid, on Aasia keskuse teenustepaketi eesmärk abistada Eesti ettevõtjaid antud turgude võimalustest kinni haaramisel. Tänasel päeval pakub Aasia keskus teenuseid Hiina, Jaapani, India ja Singapuri sihtturgudele.

Jaga postitust

Tagasi üles