Vaata peasisu

EAS viis Eesti ettevõtted Bostonisse biotehnoloogia messile

EASi ja KredExi ühendasutus
6. juuni 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) korraldab Eesti ettevõtete ühisstendi maailma ühel olulisemal biotehnoloogia messil „BIO International Convention 2018“, mis toob igal aastal kokku valdkonna juhtivad ettevõtted, biotehnoloogia keskused, akadeemilised institutsioonid ja visionäärid. Riiklikul ühisstendil osalevad Icosagen Cell factory, EGeen, Bioatlas, FibroTx, Quretec ja BioCC.

EAS korraldab BIO International messil Eesti ühisstendi esimest korda. Messi raames leiab alati aset väga mahukas partnerkohtumiste programm, näiteks eelmine aasta toimus selle käigus üle 41 000 kohtumise. Sel aastal proovitakse maailma suurima äripartnerlusüritusena ka Guinnessi rekordite raamatusse pääseda.

„Suhete loomine ja heade kontaktide leidmine on üks peamisi põhjuseid, miks ettevõtted messidele lähevad, seega hästi organiseeritud partneritega kohtumise süsteem on ettevõtetele väga kasulik,“ ütles EASi ettevõtluskeskuse direktor Tanel Rebane. „Mul on hea meel, et Eestis on põnevaid ja ambitsioonikaid ettevõtteid nii suure potentsiaaliga sektoris nagu biotehnoloogia. Oma ühisstendiga suurendame meie ettevõtete nähtavust ja ka laiemalt usaldust Eesti vastu,“ lisas Rebane.

Quretec, kes pakub kliiniliste uuringute andmehalduse, bioinformaatika ja statistika teenuseid osales BIO International messil ka eelmine aasta. „Saime mitmeid kasulikke kontakte ning tänaseks oleme jõudnud reaalsete pakkumuste ja projektideni,“ ütles Qureteci juhatuse liige Margus Jäger. Ta lisas, et seekord loodetakse kohtuda uute potentsiaalsete klientidega, kuid samavõrd oluline on varasemate kontaktide hoidmine ja värskendamine.

Euroopas juba kanda kinnitanud antikehade arenduse ning valkude tootmise valdkonnas tegutseva Icosageni äriarendusdirektor Meelis Kadaja sõnul on nende peamine eesmärk laiendada oma suhtevõrgustikku Euroopast väljapoole, keskendudes eelkõige USA-le ja Jaapanile.

2017. aastal osales messil rohkem kui 1800 eksponenti ja üle 16 000 külastaja 74 erinevast riigist. Seekordne üritus toimub 4.-7. juunini ning sisaldab endas ka mahukat konverentsiprogrammi erinevate loengute ja valdkonnas tuntud esinejatega.

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Pildid leiad siit.

Jaga postitust

Tagasi üles