Vaata peasisu

EAS viib ettevõtted ühisstendiga rahvusvahelistele messidele

EASi ja KredExi ühendasutus
15. september 2015
3 min

15. september 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos Eesti ettevõtetega Põhjamaade suurimal allhankemessil Alihankinta 2015 ning rahvusvahelisel kaitsetööstuse messil DSEI 2015.

Alihankinta mess on suunatud metallitöötlemise, plastmassi ja elektroonika valdkondadele, samuti tööstusliku info-ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendustele. Messi avamisele eelneval päeval, 14. septembril korraldas EASi Helsingi esindus Tamperes äriseminari  ”Tööstussektori tulevik”. Seminari korraldaja, EASi Soome välisesindaja Valdar Liive tõdes, et seminari eesmärgiks oli kasvatada Eesti ja Soome majandust ühiste arendusprojektide ning erinevate tegevusalade koostöö kaudu.

DSEI on maailma suurim kaitse- ja julgeolekuvaldkonda ühendav mess, kus tutvustatakse uusimaid seadmeid ja süsteeme, arendatakse rahvusvahelisi suhteid ning luuakse uusi koostöövõimalusi.

Eesti ühisstendi projektijuhi Mairika Haabi sõnul on kaitsetööstus Eestis arenev sektor, kuid kohaliku turu väiksuse tõttu peavad kaitsetööstuse valdkonnas tegutsevad ettevõtted otsima aktiivselt ekspordivõimalusi. „Taolisel mastaapsel kogu tarneahelat hõlmaval messil nagu DSEI, on lisaks võimalikele müügitehingutele hea võimalus leida koostööpartnereid arendustegevuseks ja meeskonna kompetentsi tõstmiseks,” lisas Haab.  

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Kuldar Väärsi hinnangul on Eesti kaitsetööstus teinud viimaste aastatega läbi olulise arengu. „Meie ettevõtete selgeks võtmekompetentsiks on targad lahendused ning konkurentsieeliseks kiire ja paindlik arendus. Maailma  kaitsetööstussektor tervikuna liigub lähiaastate jooksul üha enam tarkade lahenduste poole. Hea meel on tõdeda, et Eesti kaitsetööstuses on siin vägagi konkurentsivõimelisi ettevõtteid ja tooteid,” sõnas ta.

Alihankinta 2015 Eesti ühisstendil on ettevõtetest esindatud A&G AS, BHC AS, Custom Metal OÜ, DECK Engineering OÜ, Evocon OÜ, FEMW OÜ, Hissmekano Estonia OÜ, Konesko AS, Metre OÜ,  Nuia PMT AS, Plastone OÜ, Radius Machining OÜ, Tech Group AS ja Torm Metall OÜ. Eesti ühisstend asub hallis D, stend nr D-220.

DSEI 2015 messi ühisstendis, mille asukoht on Põhja hallis stend nr N3-430, osalevad Defendec OÜ, Eli OÜ, Milectria EST OÜ, Nutiteq OÜ, Rantelon OÜ, Samelin AS, Terramil OÜ, Toci OÜ, Milrem AS ja Eesti Kaitsetööstuse Liit.

Alihankinta mess toimub Tamperes ja kestab 15. –17. septembrini.  DSEI mess leiab aset 15 . –18. septembrini Londonis. Eesti ühisstendide korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles