Vaata peasisu

EAS viib ettevõtted Norra suurimale ehitusmessile

EASi ja KredExi ühendasutus
14. oktoober 2015
3 min

14. oktoober 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos 17 Eesti ettevõtetega Norra ehitussektori olulisimal messil Bygg Reis Deg 2015, mis toimub14. – 17. oktoobrini Lillestromis.

Bygg Reis Deg on kord kahe aasta jooksul toimuv rahvusvaheline mess, kus pakutakse lahendusi hoonete, kodude ja muude ehitiste jaoks. Valikus on lahendused alates materjalidest kuni energeetika ja kinnisvaraarenduseni.

EAS korraldab Bygg Reis Deg messil riiklikku ühisstendi esimest korda. Eesti ühisstendi projektijuhi  Aleksandra Sõsuni hinnangul on huvi messil osalemise vastu väga suur ning lõplik valik tehti kolmekümne kandideerinud ettevõtte seast. „Just selle messi lisamine Eesti ühisstendide nimekirja tundus loogilise valikuna, sest ehitussektor on tõusujoones nii Eesti kui ka Norra poolt vaadatuna. Huvi ehitussektori vastu on suur, sest norrakad ehitavad hetkel palju ja seetõttu pakub mess Eesti ettevõtetele hulga potentsiaalseid koostöövõimalusi,“ selgitas Sõsun. Ta lisas, et mess on suunatud professionaalidele ja kohal on otsustajad ehitussektorist – arhitektid, arendajad, ehitajad, tootjad jne.

Eesti ühisstend Bygg Reis Deg messil on 190 m2 – nii suure põrandapinnaga ühisstendi ei ole varasemalt EAS organiseerinud. Ettevõtetele on see suureks abiks, sest Norra hinnatase on kõrge ning omal käel ei ole võimalik paljudel ettevõtetel taolisel messil osaleda.

Eesti messistendi ametlik avamine toimus täna hommikul. Kohal olid Eesti Suursaadik Norras Simmu Tiik, Eesti konsul Maiga Võsu ning EASi ekspordinõunik Norras Margit Ihlebakke, kes tutvustasid stendi,  Eesti ja Norra suhteid ja koostööd ning tegid eksponentide tutvustusringi.

Eesti ettevõtetest osalevad riiklikul ühisstendil: Doordec OÜ, Estkonsult OÜ, Estnor OÜ, Eumar Santehnika OÜ, Lasbet Tootmine AS, Maru Ehitus AS, Matek AS, Metek Alumiinium OÜ, Mountain Loghome OÜ, Nordic Houses KT OÜ, Novarc Group AS, Palmatin OÜ, Respo Haagised AS, Saku Metall Uksetehas AS, Saku Tehno Metall OÜ, Wallenium OÜ ning Viking Window AS.

Alates sellest aastast pakub EAS ettevõtetele uue teenusena võimalust külastada rahvusvahelisi ärimesse ning messikülastus on organiseeritud ka Bygg Reis Deg messile, kus osaleb 12 ettevõtet. Messikülastuse jooksul viiakse ettevõtted tutvuma messi ja seal pakutavate võimalustega. Selle eesmärgiks on parandada ettevõtete informeeritust turul toimuvast ning tõsta nende motiveeritust tegeleda tootearenduse ja uute turgudega. Väga paljud ettevõtted külastavad messi uute kontaktide loomise eesmärgil.

Messil osalemist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles