Vaata peasisu

EAS viib 13 ettevõtet kaitsetööstuse suursündmusele

EASi ja KredExi ühendasutus
13. juuni 2022
3 min

EAS viib 13 Eesti ettevõtet ühisstendiga 13.-17. juunil Pariisis toimuvale kaitsetööstuse messile Eurosatory 2022.

Defence Estonia klastrijuhi Rene Ehasalu sõnul teeb Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liit EASiga juba pikemat aega koostööd, et ettevõtteid välisturgudele aidata. „Ühisstendil osalemine annab Eesti ettevõtetele suurepärase võimaluse avada uusi eksporditurge, kuna see loob meist ühtse kuvandi ja aitab ettevõtetel suuremana välja paista. Arvestama peab, et suur osa kaitsetööstuse käibest tehakse business to government alusel, mistõttu on riigi toetus ning pildiloleks väga oluline,” ütles Ehasalu.

Ehasalu lisas, et Eestit tuntakse kaitsetööstuse vallas kui kiire arenguhüppe teinud riiki, kus pannakse rõhku innovatsioonile ja nutikatele lahendustele. „Meie võime näha tulevikutrende ja pakkuda esmaklassilisi tooteid ning teenuseid, annab Eesti ettevõtetele konkurentsieelise ja aitab paremini silma paista,“ lisas Ehasalu.

Ka Bristol Trustil on messile suured ootused. Eesti ettevõte tutvustab Eurosatoryl maailmas ainulaadsat loodussõbraliku ja ohutut treeninggranaati, mille eesmärk on likvideerida kõikvõimalikud vigastused rahuaja õppustel. “Me peame saama viia väljaõpet läbi ilma, et sõdur või õppur saaks viga ja see on meie tootega võimalik,” selgitab Bristol Trusti logistika juht Jüri Niitepõld. “Eurosatory pole uuendusliku granaadi esmaesitlus, aga oma tootega silma paistmiseks tulebki seda pidevalt esitleda ja võimalike klientide vaateväljas olla. Meie toodet kasutatakse hetkel nii Eestis kui ka Lätis, aga meie siht on Euroopa, seega on meil eesmärgid, mida saavutada.”

Ettevõte SensusQ tegeleb info haldamise protsesside automatiseerimisega. Messil näitavad nad otsustustoe tarkvaralahendust Winning Mind, mis võimaldab lõppkasutajatel luua korda informatsioonirägastikus ja kiirendada ning parendada kriitiliste otsuste vastuvõtmist. Lisaks on SensusQ messil väljas ka kolme startupi ühisstendiga, kus demonstreeritakse integreeritud sensor-kasutaja-otsustaja terviklahendust koos kahe teise brändiga – Vegvisir ja Orqa.

SensusQ operatsioonide juhi Villiko Nurmoja sõnul toob Eurosatory mess nende jaoks kokku sihtturgudel tegutsevad ettevõtted, lõppkasutajad, partnerid ja muud seotud osapooled. “See annab suurepärase võimaluse näost-näkku kohtumisteks, uute suhete loomiseks ning koostöö parendamiseks olemasolevate partneritega,” ütles Nurmoja ja lisas, et ühisstend teeb Eesti riigi ja kaitsetööstuse oluliselt suuremaks. “Üksi on alati raskem, kui teistega koos. Eesti stendist on saanud paljudele partneritele koht, kuhu alati tulla ja vaadata, kuidas väike digiriik ja selle kaitsetööstus areneb.”

Varem on SensusQ oma toodet tutvustanud ühisstendil DSEI messi raames, kuid Nurmoja sõnul on viimase poole aastaga palju muutunud ja toote funktsionaalsus oluliselt kasvanud. “Usun, et saame tähelepanu, mida vajame. Mess näitab ka ettevõtete elujõulisust ning on omamoodi kvaliteeditunnus – kui ettevõte ei suuda messil käia, siis ei ole ta piisavalt elujõuline, et sektoris tõsiseltvõetavuse künnist ületada,” lisas Nurmoja.

Ühisstendil osalevad: DefSecINtel Solutions OÜ, SAMELIN AS, Galvi-Linda AS, Toci OÜ,Defendec OÜ, Milectria Est OÜ, Bristol Trust OÜ, Threod Systems OÜ, Nordic Armoury OÜ, Marduk Technologies, Terramil OÜ, ETHR OÜ, Sensus Septima OÜ ning koostööpartnerina Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liit. Lisaks Eesti ühisstendil osalevatele ettevõtetele on Eesti paviljoni kõrval oma stendiga esindatud ka Milrem AS ja Defensphere OÜ.

Loe Eurosatory 2022 messi kohta lähemalt: Eurosatory 2022 — Trade with Estonia

Jaga postitust

Tagasi üles