Vaata peasisu

EAS uuendab e-Eesti esitluskeskuse sisulist kontseptsiooni ning välimust

EASi ja KredExi ühendasutus
16. veebruar 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus uuendab e-Eesti esitluskeskuse sisulist kontseptsiooni ning välimust, et vastata mitmekordsele nõudluse kasvule ning tutvustada üha rohkematele välisriikide avaliku sektori otsustajatele, erasektori juhtidele, rahvusvahelisele meediale ja investoritele e-Eesti võimalusi ning IKT-sektori ettevõtteid. „Eesti e-edulugu on viimase kolme aasta jooksul suurendanud e-Eesti esitluskeskust külastanud delegatsioonide arvu enam kui kaks korda. Üha rohkem lisandub ka ekspordile suunatud kodumaiseid ettevõtjaid, kelle teenuseid reklaamida,“ ütles EASi e-Eesti esitluskeskuse juht Anna Piperal.

Uuendatud ja kaasaegsem keskus on plaanis avada selle aasta lõpus Ülemiste City linnakus Öpiku majas, mis asub 400 meetri kaugusel keskuse praegusest asukohast. E-Eesti esitluskeskuse uuendamisel on ühtlasi plaanis automatiseerida ning lihtsustada külastuste broneerimist, infovahetust ja ettevõtete kaasamist ning laiendada ekspositsiooniala.

2017. aastal külastas keskust 680 delegatsiooni, külastajate arv oli üle 10 000 ning toimus üle 150 ärikohtumise väliskülaliste ja Eesti ettevõtete vahel. Kõige rohkem külastasid keskust möödunud aastal delegatsioonid Saksamaalt, Soomest, Jaapanist ja Austriast. „Keskuse külalised on saabunud 130st erinevast riigist üldjuhul lennukiga ning nende visiitide programmidel on tihe ajakava. Seetõttu loob asukoht Ülemiste City linnakus, Tallinna lennujaama, peamiste magistraalide ja trammiliini otseses läheduses eelise nii külaliste programmi kui ka sobiliku ning loogilise marsruudi kokkupanekul,“ sõnas e-Eesti esitluskeskuse juht. Piperal lisas, et hea ligipääsetavus, parkimisvõimalused ja keskuse esinduslik asukoht vastavad kõrgetasemeliste visiitide ootustele ning turvanõuetele.

„Meie eesmärk on lisaks e-riigi maine edendamisele toetada IKT-sektorit uute klientide ja investorite leidmisel ning teenuste ja toodete eksportimisel. Ülemiste City linnakus on ka Eesti suurim IKT-firmade kontsentratsioon, füüsiline lähedus neile kindlasti tõhustab koostööd, võimaldab lihtsamalt ettevõtjaid kaasata keskuses toimuvatele üritustele ning tagab hea infoliikumise IKT-sektori, IKT klastri ja meie meeskonna vahel,“ lisas Piperal.

„Eesti digiühiskonna parimaid lahendusi tutvustaval esitluskeskusel on väga oluline roll meie ettevõtete digitaalse innovatsiooni ja rahvusvahelise koostöö toetamisel,“ ütles Eesti IKT klastri juht Doris Põld. „Kui esitluskeskus pea kümme aastat tagasi IKT-sektori eestvedamisel loodi, siis sobis meile praeguseni töötav keskus. Nüüd on rõõm tõdeda, et laienevasse esitluskeskusse on IKT ettevõtetel juba palju rohkem pakkuda,“ lisas ta.

Keskuse tulevase asukoha leping Mainor Ülemistega sõlmiti viieks aastaks 0-rendi tingimusel. Uues asukohas on esitluskeskusel kasutada ligi 500m2 pinda väljapanekute, esitlusruumide ja kontoriruumide paigutamiseks, mille eest tasutakse kommunaalmaksed. Suur lisandväärtus on võimalus kasutada eelisjärjekorras Öpiku maja mitmeid üldkasutatavaid ruume, sealhulgas vastuvõtuala, garderoobi ning linnaku suurimat konverentsikeskuse saali.

Ülemiste linnak on olnud e-Eesti esitluskeskuse ajalooline asupaik, mis alates 2009. aastast mahtus 50m2 pinnale Lõõtsa 8 hoone 1. korrusel. Keskuse kontseptsiooni üleandmisega EASile 2013. aastast on esitluskeskus paiknenud vahepealse etapina Lõõtsa 2A hoones. Tänaseks on seal külalisi võetud vastu juba kolm aastat.

E-Eesti esitluskeskus on rahvusvaheline kompetentsi- ja infokeskus avaliku sektori kõrgeima taseme otsustajatele ja poliitikakujundajatele, mis on riigi peamine e-Eesti mainekujundaja ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi e-Eesti maine tegevuskava koordinaator. Keskuse igapäevaste külastajate hulka kuuluvad ka ettevõtjad, investorid, akadeemikud ning ajakirjanikud üle maailma. Esitluskeskuses eksponeeritakse erinevaid e-Eesti lahendusi ja Eesti IKT-ettevõtete innovaatilisi lahendusi. Esitluskeskuse eesmärk on innustada globaalseid poliitilisi liidreid, investoreid ja rahvusvahelist meediat Eesti digiloo kogemuse põhjal võtma rakendusele Eesti tehnoloogilist kompetentsi – tänaseks on Eesti jaganud e-valitsemise praktikaid juba ligi 130 riigiga. Lisaks väliskülaliste võõrustamisele ning äriprogrammide loomisele teenindab esitluskeskus Eesti IKT-sektori ettevõtteid ning teeb koostööd mitmete klastritega.

Lisainfo:

Anna Piperal
E-Eesti esitluskeskuse juht
[email protected]
https://e-estonia.com/showroom/

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles