Vaata peasisu

EAS toetab taas 400 000 euroga rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi

EASi ja KredExi ühendasutus
27. jaanuar 2017
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab kokku 400 000 euroga nelja kultuuri- ja kolme spordisündmust, mis toovad Eestisse rahvusvahelist publikut ja suurendavad välisturistide ööbimisi. Toetatud seitsme sündmuse läbi prognoositakse tuua Eestisse kokku üle 20 000 väliskülastaja, kelle abil lisandub meie majutusettevõtetesse 53 000 ööbimist. Eestit kui turismimaad tutvustatakse välismeedia kajastustega ligi 10 miljonile inimesele.

„Hindamiseks jäid sõelale 26 projekti, millest 10 olid spordi- ja 16 kultuurisündmuste toetuseks. Kolmandik taotlusi esitati uute sündmuste toimumiseks, mida seni veel Eestis organiseeritud ei ole,“ ütles hindamiskomisjoni esimees, EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Kõik toetust saanud spordisündmused toimuvad 2018. aastal. Toetust said IRONMAN täispikk triatlon, Tallinnas asetleidvad taliujumise maailmameistrivõistlused ning Otepääl toimuvad laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlused.

Toetatud kultuurisündmustest enamik toimub käesoleval aastal. Nendeks on Haapsalus Tšaikovski festival, Rootsist Eestisse laienev ja Rummu karjääri planeeritav elektroonilise muusika festival Into the Valley, Saaremaa Ooperipäevad ning 2018. aastaks sai toetuse Tallinna Jazzkaar.

Mutso rõhutas, et taotluste hindamisel oli ennekõike oluline panus turismivaldkonna eesmärkide täitmisse. „Kindlasti on oluline pakkuda riigi tuge hästi toimivatele traditsioonilistele sündmustele, mille korraldamisel luuakse projekti vahenditega uut väärtust. Kuid on ka hea meel, et Eestisse reisimiseks luuakse värsket motivatsiooni sellistes külastajasegmentides ja sihtriikides, millest oleme siiani puudust tundnud, nagu Rootsi ja Venemaa. Näiteks Into the Valley on Rootsi publikule disainitud festival, mis toimub maailmas ainult kolmes kohas: Rootsis, Kaplinnas LAVis ja siin meie Rummu karjääris.“

„Head turundusväärtust annab taliujumise MM, mis toimub muidu kehva ilmaga märtsikuus ja tutvustab Eestit nii mereriigina kui ka kohana, kus inimesed julgevad teha kiiksuga asju. Rannapuhkuse sihtkohaks ei saa me kunagi, seega julgus korraldada sündmusi, mis ei ole tavapärased, on meie konkurentsieelis,“ jätkas Mutso.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta on 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30% ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2015–2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Uus taotlusvoor avatakse 2017. aasta sügisel, mille kohta leiab täiendavat informatsiooni www.eas.ee/rsk veebilehel.

 

Lugupidamisega,
Emilie Toomela
EASi pressiesindaja
[email protected]
+372 58145058

Jaga postitust