Vaata peasisu

EAS toetab rahvusvaheliste konverentside korraldamist

EASi ja KredExi ühendasutus
5. aprill 2016
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskus kutsub rahvusvaheliste konverentside korraldajaid toetuse infopäevale 12.aprillil algusega kell 13.30 Viru Konverentsikeskuses.

Konverentse toetatakse turismitoetusena Eesti kui konverentside toimumise sihtkoha tutvustamiseks välisturgudel. Toetusmeedet kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Rahvusvaheliste konverentside välisturundust ja kvaliteetset korraldust toetame selleks, et sõnum Eestist kui atraktiivsest reisisihist ning oluliste konverentside toimumiskohast jõuaks võimalikult paljudeni. Iga siin ööbiv väliskülastaja tähendab tulu turismisektorile ning positiivne kogemus suurendab järgmiste külastuste tõenäosust,“ sõnas turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Mutso sõnul sisaldab hea konverents turismi arendamise vaatenurgast nii konverentsi temaatilist programmi, vastuvõtte, Eesti tutvustamist ekskursiooni, väljasõidu või atraktsiooni iseseisva külastamise näol ning muid sotsiaalseid tegevusi. „Konverentsi kvaliteetseks korraldamiseks soovitame toetust tulla küsima juba mõned aastad enne selle toimumist ja seetõttu on käesoleva infopäeva fookuses just 2018.aastal toimuvad Euroopa Komisjoni eesistujamaa ja EV100 konverentsid,“ lausus Mutso.

Eeldatav väliskülastajate majutusööde hulk ühel konverentsil Tallinnas või Harjumaal on minimaalselt 500, väljaspool Harjumaad minimaalselt 300.

Ühe konverentsi toetuseks on võimalik küsida 15 000 – 30 000 eurot, millele lisandub omafinantseering vähemalt 30% ulatuses. Rahvusvahelisi konverentse on siiani toetatud pea 300 000 euro eest ning ka käesoleval aastal soovitakse konverentse toetada samas mahus. Taotlemine on avatud jooksvalt ning taotlusi saab esitada kuni meetme eelarveliste vahendite lõppemiseni.

12. aprillil toimuvale infopäevale on registreerumine avatud kuni 7. aprillini. Registreerumine ja lisainfo toetuse kohta http://www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-konverentside-toetus/ või [email protected].

 

Lisainfo:
Jane Jakobson
tootespetsialist
EAS turismiarenduskeskus
tel 738 6005

Jaga postitust

Tagasi üles