Vaata peasisu

EAS toetab 900 000 euroga loomemajandust

EASi ja KredExi ühendasutus
24. aprill 2019
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab nelja loomemajanduse investeeringuprojekti kokku ligi 900 000 euroga. Toetuse eesmärk on tekitada loomeettevõtjatele võimalusi oma toodete, teenuste ja ärimudelite, aga samuti turunduse ja müügi arendamiseks, et suurendada seeläbi ettevõtete ekspordisuutlikkust ja lisandväärtust.

Toetust saavad Noar OÜ, SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Naked-Island OÜ ning AV Media Partners OÜ. EASi toetuste keskuse juhi Monica Hankovi sõnul on toetatud projektide tehnoloogiat ja taristut kasutavate loomemajandusettevõtete müügitulu töötajate kohta valdkonna keskmisest suurem ning kõikidel projektidel on ka ekspordiga seotud eesmärgid.

NAKED-ISLAND OÜ arendab Paljassaares välja Eesti kontekstis täiesti uudsel moel töötava kunstitootmiskompleksi, mis hakkab kandma nime Naked Island. Sinna luuakse kunstnikele kaasaegne ja paindlike kasutustingimustega töökeskkond.

„Soovime luua inspireeriva ja innustava miljöö, kuhu on teretulnud töötama kunstnikud, disainerid, käsitöölised, kujundajad, restauraatorid ja teised manuaalse loomingulise töö tegijad, kes kasutavad oma tööde teostamiseks nö raskeid, musti ja tolmuseid tehnoloogiad,“ ütles projekti koordinaator Rael Artel.

„Kaasaegse ja paindliku töökojapinna ning mitmekülgse tehnilise know-how kättesaadavus loob eelduse ambitsioonikamate ja kallimate tellimuste vastuvõtmiseks,“ selgitas Artel ja kinnitas, et seeläbi on võimalik suurendada kogu valdkonna rahvusvahelist nähtavust ja eksporti.

Noar OÜ arendab toetuse abil kaasaegse kunsti info- ja müügikeskkonna NOAR.eu funktsionaalsust ja disaini kasutajasõbralikumaks ning soetab tehnikat kvaliteetsema foto- ja videomaterjali loomiseks. Veebikeskkonna eesmärgiks on kunstnike tutvustamine laiemale publikule ning pakkuda lihtsat võimalust kvaliteetsete kunstiteoste ostmiseks.

SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus loob veebipõhise arhiivi ehk infokeskuse, mille abil jõuavad kunstivaldkonna väikeettevõtjad ja loovisikud väliskontaktideni ning suureneb kunstieksport.

Lisaks saab toetust audiovisuaalvaldkonnas tegutsev AV Media Partners OÜ, et parandada Eestis pakutava filmitehnoloogia kättesaadavust produktsiooni valdkonna ettevõtetele, kes teenindavad erinevaid välisproduktsioone ning suurkliente.

Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõuniku Anu-Maaja Palloki sõnul on tegemist kultuuri- ja loomevaldkondade edendamisele suunatud meetmega, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta Eesti loomemajandusettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet. „Seekordses taotlusvoorus oli hindamisele esitatud projektide tase väga kõrge ning eelarvet kõigi rahastamislävendit ületanud projektide rahastamiseks paraku ei jagunud,“ ütles Pallok.

Rohkem infot: www.eas.ee/teenus/loomemajanduse-taristu-ja-tehnoloogilise-voimekuse-arendamine/

Jaga postitust

Tagasi üles