Vaata peasisu

EAS: teenuse tasuta osutamine on vastuolus riigihangete seaduse ja EL direktiiviga

EASi ja KredExi ühendasutus
22. jaanuar 2018
1 min

EASi kommentaar seoses ERRi portaali uudisega “Ligi miljon kaalukausil: agentuur käis EAS-iga segase hanke pärast kohut” ning viitame ka seal avaldatud faktiveale:

Ettevõtja Orangetime pakkus antud riigihankes projektijuhtimise ja loovjuhtimise tunnihinnaks null eurot. Mistahes teenuste osutamine tasuta on vastuolus riigihangete seadusega ja Euroopa Liidu direktiiviga (Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiv nr 2014/24/EL (üldine riigihangete direktiiv)). Alapakkumuse alusel sõlmitavad hankelepingud võivad lõppkokkuvõttes kujuneda kallimaks kui algselt loodetud. Riigihangetes on põhjendamatult madalama maksumusega pakkumused keelatud. Hankija kohustus on tuvastada, et teenustelt tasutakse vähemalt minimaalse tööjõukulu puhul riiklikke makse. Antud ettevõtja pakkumus sellist järeldust teha ei võimaldanud, ning sellisele seisukohale asus ka kohus.

Viitame ka faktiveale ERRi uudises, mis puudutab väidet hindamismetoodika kohta. Kohus ei ole otsuses leidnud, et hindamismetoodika on juriidiliselt olnud ebapädev. Samuti puudub selline järeldus riigihangete vaidlustuskomisjoni otsuses.

 

 

Jaga postitust

Tagasi üles