Vaata peasisu

EAS sõlmis EXPO Eesti paviljoni ehituslepingu Itaalia ettevõttega Redaelli Costruzioni S.p.A

EASi ja KredExi ühendasutus
12. jaanuar 2015
2 min

12. jaanuar 2015

Täna, 12. jaanuaril sõlmis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni ehituslepingu Itaalia ettevõttega Redaelli Costruzioni S.p.A. Senine ehitushange tühistati reedel, kuna hanke võitjaks kuulutatud Ekspodisaini AS teatas, et ei jõua paviljoni hankes ettenähtud ajaks valmis. 

EXPO Milano Eesti esinduse projektijuhi Andres Kase sõnul tegi Itaalia ettevõte EASile pakkumise, mis jääb alla 2,1 miljoni euro. „Lepingu kohaselt algavad ehitustööd juba sel nädalal ja lõppevad hoone valmimisega 15. aprillil 2015. Seejärel toimub hoone testimine ja ekspositsiooni väljapanek,“ lisas Kask.

EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg ütles, et väga oluline on saada Eesti paviljon valmis 1. maiks 2015 ja avada see koos EXPO ametliku avamisega. „Arvestades, et maailmanäituseni on jäänud vähem kui neli kuud, oli valmimistähtaeg meile kõige olulisem kriteerium partneri valikul. Ekspodisaini AS teatas eelmisel nädalal, et ei jõua paviljoni valmis enne  31. maid, mis ei vasta eelmisel aastal välja kuulutatud hangetingimustele ega võimalda paviljoni avada samaaegselt kogu EXPO-ga. Paviljoni ehitaja valiti välja juba EXPO territooriumil tegutsevate ehitusettevõtjate hulgast,“ sõnas Tomberg.

Redaelli Costruzioni S.p.A. on asutatud Monza Brianza piirkonnas Giordano Augusto Redaelli poolt aastal 1954. Ettevõte tegutseb peamiselt Põhja-Itaalias ja teostab ehitustöid nii tsiviil- kui ka tööstusehituses. Ettevõte ehitab EXPO-l ka Austria ja Ungari paviljone.

EXPO-l osaleb kokku 145 riiki, hõlmates 94% maailma elanikkonnast, neist 40 ehitab enda paviljoni ise, sealhulgas Eesti.

Maailmanäituselt on otsustanud oma toodetega osaleda enam kui 20 Eesti ettevõtjat. EAS ehitab Milanosse kolmekorruselise paviljoni, kus on Eesti tänavatoidu restoran, energiakiiged ning väljapanek “Head Eesti asjad”. Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist kuni 31. oktoobrini. 7. juunil toimub maailmanäitusel Eesti päev.  

Eesti paviljoni koduleht asub siin http://estonia.eu/expo2015

Jaga postitust

Tagasi üles