Vaata peasisu

EAS pikendab kaubandus- ja teenindusettevõtjate renditoetuse taotlemisperioodi nädala lõpuni

EASi ja KredExi ühendasutus
15. juuni 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pikendab valitsuse poolt kinnitatud koroonaviiruse puhangust negatiivselt mõjutatud kaubandus- ja teenindusettevõtjate rendimaksete toetuse taotlemisvooru tähtaega. Taotlemine lõppeb reedel, 19. juunil kell 16.00.

Taotluste koostamine vajab aega, et sõlmida kokkulepped rendileandjatega ning kuna taotluste arv on kasvanud vooru viimastel päevadel, pikendab EAS vooru lõpptähtaega, et kõik soovijad saaks taotluse ära esitada.

Valitsus toetas Eesti Kaupmeeste Liidu ettepanekut, mille järgi jagatakse kaubandusettevõtetele rendimaksete toetust põhimõttel, et riik kompenseerib rentnikule rendileandja poolt tehtud soodustusega sama suure osa rendist, kuid mitte rohkem kui 25%. Toetust saab taotleda kaubandus- või teenindusettevõtja, kes kasutab rendi- või üürilepingu alusel kaubandus- või teeninduspinda kaubanduskeskuses, mis oli 24. märtsil kehtestatud kaubandusettevõtetes liikumisvabaduse piirangu tõttu osaliselt või täielikult suletud. Samuti saavad toetust taotleda ka väljaspool kaubanduskeskuseid asuvate laste mängutubade pidajad.

Taotlusi saab esitada läbi EASi e-teeninduse (aken.eas.ee) kuni reede, 19. juuni kella 16.00ni. Taotluse esitamise järjekord ei ole toetuse saamisel määrav, ehk selle toetuse puhul ei kehti „kes ees, see mees“ põhimõte ning kõik enne tähtaega esitatud taotlused vaadatakse läbi. Kui tähtajaks esitatud nõuetele vastavate taotlustega taotletav kogusumma ületab meetme eelarvet, rahuldatakse toetused proportsionaalselt.

Juhime tähelepanu, et toetuse taotleja ei tohi taotluse esitamisel olla 12. märtsi 2020. a seisuga riiklike maksude maksuvõlgasid või on need taotluse esitamise ajaks tasutud või ajatatud. Samuti peab taotleja olema täitnud taotluse esitamise ajaks maksudeklaratsioonide ja majandusaasta aruannete esitamise kohustuse.

Tänaseks on kokku esitatud 344 taotlust summas 732 676 eurot. Toetuse kogueelarve on 4 miljonit eurot.

Infot toetuse kohta leiab EASi veebilehelt: https://www.eas.ee/teenus/covid-renditoetus/

Jaga postitust