Vaata peasisu

EAS pani turismistatistika kokku interaktiivsele töölauale

EASi ja KredExi ühendasutus
1. veebruar 2022
2 min

EAS on kokku pannud interaktiivse turismistatistika töölaua, kust huviline saab kõige värskemaid andmeid majandusharu käekäigu kohta. See ühendab Eestis eri asutuste poolt toodetavad andmed, võimaldab andmeid huvi järgi sorteerida ning hoida kätt turismi pulsil tervikuna. 

Turismi kui majandusharu kohta toodetakse Eestis mitmesugust infot. Statistikaamet avaldab iga kuu majutusstatistikat välis- ja siseturistide ööbimiste kohta. Eesti Pank kogub mobiilpositsioneerimise andmeid Eestisse saabunud väliskülastajate kohta, mis kajastab ka ühepäevakülastajaid, ning on aluseks teenuste ekspordi ja impordi arvutamisele. Maksu- ja Tolliametis on andmestik tööhõive, müügitulu ja maksude kohta.

„Lühidalt öeldes on EAS selle kõik ühele kaardile toonud. Üksikutest andmetest on võimalik näha ainult osa tõde, tervikpildi saab siiski kogu seda teadmist ühendades ning seda nüüd sektorile ja igale majandushuvilisele pakumegi,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. „Omamata terviklikku arusaama hetkeolukorrast, ei saa teha ka häid plaane ning seetõttu näeme interaktiivset turismistatistikat vajaliku tööriistana arengu kavandamiseks nii riiklikult, regionaalsetele organisatsioonidele kui ka erialaliitudele,“ lisas ta.

Lisaks eri institutsioonide andmete ühendamisele võimaldab turismistatistika interaktiivne töölaud igal kasutajal saada omale vajalikku vaadet – valides andmed ennast huvitava maakonna, aasta, kuu või välisturu kohta. Töölaud joonistab kiiresti ka graafiku, kuidas on mingi näitaja dünaamika eri kuude ja aastate lõikes muutunud.

Interaktiivne turismistatistika hõlmab andmeid majutatud turistide ja ööbimiste arvu kohta, nende jagunemise kohta Eestis, turismiettevõtete tööhõive ja majandusnäitajate kohta ning turismiteenuste maksebilanssi. Tööhõive ja tööjõukulu on toodud võrdluses teiste tegevusaladega. Kogu töölaud uueneb kohe, kui selguvad värskemad andmed. Praegu on turismistatistika interaktiivne töölaud ainult eesti keeles, lähitulevikus ka inglise keeles.

Tutvu turismistatistika interaktiivse töölauaga

Jaga postitust

Tagasi üles