Vaata peasisu

EAS paneb rahvusvahelistele konverentsidele õla alla

EASi ja KredExi ühendasutus
29. jaanuar 2019
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus kutsub rahvusvaheliste konverentside korraldajaid toetuse infopäevadele 8. veebruaril ja 20. veebruaril. Toetuse taotlust on võimalik esitada alates 1. veebruarist.

„Toetusega minnakse appi konverentside sellistele tegevustele, mis aitavad tõsta konverentsi mahtu, kvaliteeti või Eestis viibimise kestvust. Eesti tutvustamine turismimaana, välisturundustegevuste läbi viimine Eestisse suurema arvu osalejaskonna meelitamiseks või konverentsi lisaprogrammi rahastamine ekskursioonide korraldamise näol on tegevused, mida toetatud konverentsidelt ootame,“ selgitas EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

EAS on toetanud rahvusvaheliselt huvipakkuvaid konverentse 2016. aastast. Eestis toimub aastas sadu rahvusvahelisi konverentse, toetust antakse aastas ca 10-20 projektile. „Kolme aasta jooksul on EASi toetuse abil toimunud 37 konverentsi. Nendel konverentsidel on kokku osalenud ca 7 000 väliskülalist, kes on viibinud Eesti majutusettevõtetes kokku ca 17 000 ööd. See loob otseselt positiivseid majanduslikke mõjusid ning lisainvesteeringuid äri kasvatamisse, kuid kasvatab ka Eesti kui äriürituste sihtkoha mainet, annab Eestile võimaluse osaleda maailma parimate praktikate kujundamises, leida kontakte ning kasvatada tulevikuäri,“ jätkas Sameli.

Ühe konverentsi toetuseks on võimalik küsida 15 000 – 30 000 eurot, millele lisandub omafinantseering vähemalt 30% ulatuses. Rahvusvahelisi konverentse on seni toetatud kokku 1,2 miljoni euro eest.  Käesoleva aasta toetuse eelarve on 300 000 eurot. Taotlemine on avatud jooksvalt ning taotlusi saab esitada kuni toetuse aastase eelarveliste vahendite lõppemiseni. Eeldatav väliskülastajate majutusööde hulk ühel konverentsil Tallinnas või Harjumaal on minimaalselt 500, väljaspool Harjumaad minimaalselt 300. Sel aastal avatud toetusele saavad konkureerida konverentsid, mille algusaeg ei ole varasem kui 4 kuud enne taotluse esitamist ja/või mis viiakse ellu hiljemalt esimesel poolaastal 2023. aastal.

Registreerumine toetuse infopäevadele ja lisainfo toetuse kohta http://www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-konverentside-toetus/ või [email protected].

Toetusmeedet kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles