Vaata peasisu

EAS korraldab mainekal paadimessil läbi aegade võimsaima ühisstendi

EASi ja KredExi ühendasutus
20. jaanuar 2017
2 min

Euroopa suurimal paadimessil Boot korraldab EAS Eesti ühisstendi kolmandat korda ning senistest peaaegu kaks korda suuremal näitusepinnal. Eesti väljapanekul osalevad 11 ettevõtet, uudistoodetena esitletakse veesõidukeid mootorpaatidest kuni purjejahtideni. Ühisstendil on ka uudseid komposiitdetaile, paadisildu, veespordivahendeid ja veeturismiteenuseid.

„Tegemist on EASi korraldatud ühisstendidest seni suurimaga, mis hõlmab ligi 900 ruutmeetrit näitusepinda. Kiirelt arenev Eesti väikelaevaehitus on Euroopa tihedas konkurentsis üha kõrgemalt hinnatud ja tutvustab Eestit kõige paremast küljest,“ ütles EASi ühistendide projektijuht Eero Raun.

Eesti väikelaevatootjatele on Soome olnud läbi aegade esmane sihtturg, kuid mullu kasvas ekspordimaht Saksamaale isegi suuremaks. Lisaks Eesti ettevõtete tuntuse kasvatamisele ja ühisstendide korraldamisele tegeleb EAS Saksamaal ja teistel välisturgudel otseinvesteeringute kaasamisega ja Eesti kui reisisihi turundamisega.

„Varem oleme osalenud EASi toel peale Boot messi ka Hamburgis toimuval paadimessil Hansebootil ning kogemus on näidanud, et klientidega kohapeal otse suhtlemisest on palju abi. Messidel käimine aitab paremini eristada, mis on klientide jaoks oluline ning millele oma toodete esitlemisel rohkem rõhku panna. Kui messidel ei käi, siis eksportida ei saa, sest klientide seas ei teki usaldust,“ sõnas ühe messil esindatud Eesti väikelaevatootja Alunaudi juht Mark Muru.

21.-29. jaanuarini toimuval mainekal Düsseldorfi paadimessil Boot toimub EASi abiga maailma esmaesitlus viiel Eestis toodetud paadil. Eesti väikelaevatootjatest on esindatud Alunaut, Eysyla Yard, Nordtenwest, Nord Boats, Saare Yachts ja Polar Yachts Manufactory. Peale väikelaevatootjate osalevad Eesti ettevõtetest veel komposiitdetailide tootja Baltic Tooling ning ujuvsildasid valmistav FloatMe. Eesti veesporditooteid ja -teenuseid eksponeerivad WakeStation, Nord Sail ja Sailing.ee. Enamik nimetatud ettevõtetest on ka juba varasemalt EASi toetusel Boot messil osalenud.

Saaremaal tegutsev alumiiniumpaatide tootja Alunaut esitleb üheksa päeva vältaval messil teiste seas oma uusimat paati A6RIB ning ristsed saab ka 5,5-meetrine keskkonsooliga paat AC-18, mis on hinnatud seeria kõige suurem mudel. Alunaut on juba edukalt Saksamaal kanda kinnitamas ning on parasjagu tootmas päästepaate Saksa Punase Risti jaoks.

Mainekas paadi- ja veespordimess Boot on suuruselt ja külastajate arvult Euroopa suurim. Sel aastal on esindatud 1800 ettevõtet 72 riigist ning esitletakse paate alates luksusjahtidest, mootorpaatidest kuni purjelaevadeni.

Lugupidamisega,
Emilie Toomela
EASi pressiesindaja
[email protected]
+37258145058

Jaga postitust

Tagasi üles