Vaata peasisu

EAS otsib ideekonkursiga e-Eesti esitluskeskuse sisearhitektuuri ja ekspositsiooni lahendust

EASi ja KredExi ühendasutus
15. mai 2018
2 min

14. mail 2018 kuulutas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus välja ideekonkursi, millega otsitakse uue e-Eesti esitluskeskuse sisearhitektuuri ja ekspositsioonikujunduse virtuaalset, graafilist ning füüsilist lahendust.

„Ootame konkursil osalejatelt värskeid, nutikaid ja väljapaistvaid ideid, kuidas esitluskeskuses ainulaadset ja kasutajasõbralikku kogemust pakkuda, mis külastajat e-Eesti loost tõeliselt inspireeriks,“ selgitas e-Eesti esitluskeskuse juht Anna Piperal. „Esitluskeskuse sisekujunduse ja väljapaneku kaudu saavad Eesti innovaatiliste e-lahendustega tutvuda kümned tuhanded külastajad vähemalt 130st erinevast riigist,“ lisas Piperal.

Uuendatud ja kaasaegsem keskus on plaanis avada selle aasta lõpus Lennujaama vahetus läheduses Ülemiste City linnakus Öpiku majas, kus väljapanekute ja esitlusruumide kasutuses on ligi 500m2 pinda.

Esitluskeskuse teenuskontseptsiooni ja arhitektuurse ruumiplaani väljatöötamisse kaasati disainibüroo Velvet ja sisearhitektuuribüroo Dokointerior. Põhjaliku eeltöö, mis hõlmas vaatlusi, intervjuusid, andmete analüüsi ning kasutajateekondade kaardistamist, tulemuseks on lähteülesanne sisearhitektuuri ja graafilisele lahendusele. Lisaks ruumi sisearhitektuursele projektile oodatakse konkursiga lahendust ka e-Riigi teemalisele ekspositsioonialale, mis tutvustab Eesti ettevõtete e-riigiga seotud tooteid ja teenuseid.  

Esitluskeskuse sisekujundus ja graafiline lahendus peaksid lähtuma Eesti brändi sõnumitest ja visuaalsest identiteedist ning toetama Eesti kui puhta ja puutumatu looduse ning maailma arenenuima digitaristuga ühiskonna kuvandit.

Ideekonkurss on avatud professionaalsetele sisearhitektidele ja disaineritele, kes omavad pikaajalist kogemust suuremahuliste ruumide kujundamisel ja graafilise lahenduse loomisel.
Kavandeid hindab žürii koosseisus Mattias Agabus (arhitekt), Anne Määrmann (sisearhitekt), Doris Põld (ITL), Jan Tomson (graafiline disain), Anna Piperal (e-Eesti esitluskeskus), Kaarle Kannelmäe (e-Eesti esitluskeskus) ja Marten Kaevats (Riigikantselei).

E-Eesti esitluskeskus on rahvusvaheline kompetentsi- ja infokeskus avaliku sektori kõrgeima taseme otsustajatele ja poliitikakujundajatele. Keskuse eesmärk on innustada globaalseid poliitilisi liidreid, investoreid ja rahvusvahelist meediat Eesti digiloo kogemuse põhjal võtma kasutusele Eesti tehnoloogilist kompetentsi. Esitluskeskuses eksponeeritakse erinevaid e-Eesti lahendusi ja Eesti IKT-ettevõtete innovaatilisi lahendusi.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 15. juuni 2018.

Konkursi kohta saab selgitusi ja täiendavat teavet riigihangete keskkonnast.
Ideekonkursi registreerimisnumber: 196604.

Konkursist osavõtmisest huvitatud on oodatud 22. mail 2018 kell 13.00 infopäevale uue esitluskeskuse ruumidesse Öpiku majas (Valukoja 8), kus küsimustele vastavad ja täiendavat infot jagavad esitluskeskuse ja arendaja esindajad.

Registreeri infopäevale: [email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles