Vaata peasisu

EAS ootab ambitsioonikaid kasvuettevõtteid kandideerima mentorprogrammi

EASi ja KredExi ühendasutus
19. oktoober 2018
2 min

Selle aasta lõpus alustab esmakordselt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kasvuettevõtjate mentorprogramm, mille eesmärk on toetada ambitsioonikate kasvuettevõtete omanikke või juhte ettevõtete kiires arenguprotsessis.

Kasvuettevõtjate mentorprogrammis viiakse kokku 50 ettevõtjat või juhti personaalsete mentoritega, kelle eesmärk on toetada ettevõtjaid nii tootearenduses, uutele turgudele sisenemisel kui ka tegevuste tõhustamisel,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane ja lisas, et eesmärk on tekitada või suurendada ekspordikäivet. Rebase sõnul sisaldab kuuekuuline programm lisaks koostööle mentoriga ka praktilisi töötubasid näiteks ärimudeli, müügi ja tootearenduse teemadel.

Programmi üks koolitajatest, juhtide koots Kaidi Peets usub, et isiklik mentor ja programmist saadud võrgustik on need, mis aitavad eesmärgini jõuda: “Igaühel võiks elus olla oma mentor – keegi, kes oma kogemuste baasilt on valmis toetama õppimist ja kasvamist ning aitab tähelepanu juhtuda tugevustele ja arenguvõimalustele, mida ise ei pruugi alati näha.”

Lisaks personaalsele mentorsuhtele pakub EASi kasvuettevõtja mentorprogramm suure lisaväärtusena võimalust rikastada oma kontaktvõrgustikku – praktilised töötoad toovad kokku juhid ja eksperdid väga erinevatest valdkondadest. „Mentorid ja kasvuettevõtjad on valmis omavahel kogemusi jagama ning aitama üksteise väljakutsetele lahendusi otsida. Kes on julge küsima ja avatud vastu võtma, väljub programmist alati rikkamana,” ütles Peets.

Programmi oodatakse kandideerima ettevõtjaid ja juhte kõikidest valdkondadest, k.a loomeettevõtlusest. Soovituslikult võiks ettevõte olla programmiga liitumise hetkel tegutsenud 3–5 aastat ning omada käivet toodete või teenuste müügilt.

Programmi viiakse läbi kahes grupis – esimene grupp (25 mentiid) alustab detsembris 2018 ja teine augustis 2019. Esimesse gruppi kandideerimise tähtaeg on 18. november. Teise gruppi algab kandideerimine mais 2019, kuid võimalik on eelregistreeruda.

Kasvuettevõtja mentorprogrammi korraldab EAS ning seda aitavad koostööpartnerina ellu viia EBS Advisory Services ja EBS Executive Education.

Rohkem infot leiab programmi kodulehelt: www.eas.ee/teenus/mentorprogramm/

 

Jaga postitust

Tagasi üles