Vaata peasisu

EAS lõpetab digitoetuse taotluste vastuvõtmise, digidiagnostikaga jätkatakse  

EASi ja KredExi ühendasutus
10. oktoober 2019
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) lõpetab digitoetuse taotluste vastuvõtmise alates 17.10 kell 16:00, kuna ettevõtjate huvi on olnud väga suur ning digitoetusele IKT arenguprogrammist ette nähtud 3 miljonit eurot on taotlustega kaetud. Tänaseks on rahastatud 7 projekti ning taotlusi on esitatud veel 18, kokku mahus ligi 3,07 miljonit eurot.

EASi toetuste keskuse juhi Monica Hankovi sõnul on väga populaarseks on osutunud ka 2018. aasta teises pooles avatud digidiagnostika meede, mille eesmärk on anda ettevõtetele terviklik ülevaade oma ettevõtte digitaliseerimise potentsiaalist, selle maksumusest ja võimalikust kasust. Tänaseks on EAS rahastanud üle 70 ettevõtte digidiagnostikaid, mahus ligi 800 000 eurot. „Digidiagnostika toetuse eelarve IKT arenguprogrammi raames on 1,1 miljonit eurot, mis tähendab, et digidiagnostika toetamiseks saab taotlusi veel esitada,“ ütles Hankov.

„Digitaliseerimisest ja tootearendusest huvitatud  ettevõtjatele soovitame ka uuel aastal avanevat Eesti-Norra koostööprogrammi põhiskeemi ning jätkuvalt ootame ettevõtjaid arenguprogrammi,“ sõnas Hankov.

„Meil on väga hea meel, et tööstuse digitaliseerimisele suunatud ettevõtete toetusmeetmete vastu on huvi olnud väga suur. Need on aidanud oluliselt kasvatada ka ettevõtete teadlikkust digitaliseerimisega kaasnevatest eelistest,“ rääkis Hankov.

Lisaks toetustele on EAS pannud õla alla ka teistele digitaliseerimise teemadel teadlikkust tõstvatele tegevustele, näiteks toimuvad regulaarselt targa tööstuse arendusmaratonid ja digilahendused tööstustele seminarid. Seminaridel esitlevad oma digitaalseid valmislahendusi ning jagavad teadmisi ja kogemusi seoses tööstuste digitaliseerimisega erinevad lahenduste pakkujad.

Jaga postitust

Tagasi üles