Vaata peasisu

EAS liitus Rohetiigriga

EASi ja KredExi ühendasutus
19. oktoober 2021
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) liitus koostööplatvormiga Rohetiiger, et töötada välja süsteemne tegevuskava, kuidas aidata ettevõtetel rohepöördega kohaneda ja sellest võita.

„Digi-, innovatsiooni- ja rohepööre on majandusliku transformatsiooni küsimus, kus mängitakse ümber senised jõujooned. See tähendab, et nii meie ettevõtetele kui ka riigil on see võimalus ja me usume, et EAS võib ja saab olla üks initsiaator selleks, et meie ettevõtted võiks rohepöördest võita ja teha edasi suure hüppe ka põhinäitajates nagu näiteks lisandväärtuse kasv,“ ütles EASi juht Peeter Raudsepp.

Raudsepa sõnul oli Rohetiigriga liitumine strateegiline otsus, kuna EASi ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse direktor Mihkel Tammo on muuhulgas ka üks Rohetiigri eestvedajatest. „Mihkel on juba ajast mil teda EASi värvati olnud avameelne selles osas, et tema eesmärk on oma eelnevaid kogemusi ka avalikku sektorisse kaasa võtta ja kaasamise abil aidata neil kogemustel uutes tegemistes abiks olla,“ ütles Raudsepp.

„Oleme majas sees rohetegevuste käima lükkamisega juba alustanud. Kokku on kutsutud rohemeeskond, suhtleme huvirühmadega, koostame tegevusstsenaariumeid ja mõtleme juba ka esimeste kestlike teenuste peale, mida ettevõtetele pakkuma hakata. Rohetiigri arenguprogramm aitab meil selles tegevuses kaasa haarata laiema pildi, siduda meid kogukonnaga, kellel on käsil sarnased plaanid ning võimalust kasutada mitmeid ülikoolide pakutavaid tööriistu,“ selgitas Tammo.

„Tahame jõuda selgete plaanideni sellest, kuidas EAS veab eest muutusi kogu kolmikpöörde juures, milles lisaks rohepöördele on veel ka innovatsiooni- ja digipööre. Soovime, et EASi pakutavad tooted ja teenused aitaksid kaasa kestlikule arengule Eesti ettevõtetes ning seeläbi meie majanduses laiemalt,“ kommenteeris Tammo.

Ta lisas, et esimesed sammud on juba tehtud. „Mitmetes rakendusuuringute programmi projektides on kestlikkuse element tugevalt sees ning juba novembri lõpus kutsume tööstusettevõtteid arendusmaratonile, kus fookusteemaks digitaliseerimisega ettevõtte kestliku arengu võimendamine,“ sõnas Tammo. Lisaks on EAS juba aastaid toetanud ettevõtjate jätkusuutlikku arengut läbi Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“.

Avaliku sektori asutustest on Rohetiigri arenguprogrammis varasemalt osalenud näiteks Lääne-Harju vald ja Politsei- ja Piirivalveamet. Lisaks on Rohetiigril laiendatud koostööprogramm Tallinna linnaga.

Rohetiiger on koostööplatvorm, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus tasakaalus majandusele, nii nagu Tiigrihüpe käivitas tehnoloogiasektori arengu. Rohetiiger koondab sektoriteülest ühiskondlikku tellimust tasakaalus majanduse saavutamiseks. Selleks kogutakse ja katsetatakse keskkonnasõbralikke praktikaid igas sektoris.

Jaga postitust

Tagasi üles