Vaata peasisu

EAS kutsub ettevõtteid osalema Eesti – Norra koostööprogrammis

EASi ja KredExi ühendasutus
31. jaanuar 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 1. veebruaril taotluste vastuvõtu Eesti – Norra koostööprogrammi „Green ICT“ põhitoetusskeemi, mille kogueelarve on 18,8 miljonit eurot. Koostööprogrammi raames on ettevõtetel võimalik saada toetust näiteks tööstuse digitaliseerimiseks, IKT-l põhinevaks tootearenduseks ning tervisetehnoloogia lahenduste väljatöötamiseks. Eelistatud on Eesti ja Norra ettevõtjate ühisprojektid.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu sõnul on programmil tähtis roll Eesti ja Norra vahelise innovatsioonialase koostöö tugevdamisel. “Samuti on programmi puhul oluline, et tuge saavad Eesti ettevõtete uuenduslikud IKT projektid ning lahendused tööstusettevõtete digitaliseerimiseks, mis suurendavad ressursside säästlikku kasutamist, ettevõtete tootlikkust ning kasvatavad lisandväärtust ja konkurentsivõimet,” lisas Karu.

Norra Saatkonna ajutise asjuri Ole Øveraasi sõnul on Norral kõrged ootused ettevõtlusprojektide mõõdetavate keskkonnatulemuste suhtes. „Nii Norrale kui Eestile on oluline saavutada majanduskasv, mis ei tule puhta elukeskkonna arvelt. Keskkonnasõbralikud tehnoloogiad pakuvad selles osas tõenäoliselt kõige jätkusuutlikumat tulevikulahendust,“ ütles Øveraas.

EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on ettevõtete huvi programmi vastu suur. “Jaanuaris toimunud infopäeval osales üle saja ettevõtte. Huvi tuntakse eelkõige uudsete tööstuslahenduste ning tootearenduse vastu erinevates valdkondades, näiteks tervisetehnoloogiad ja energiatõhusus,” rääkis Harjo.

Taotluste vastuvõtt on EASi iseteeninduskeskkonnas avatud 1. veebruarist kuni 31. märtsini. Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted, projekti partnerina on oodatud Norra ettevõtted ja valdkondlikud võrgustikud (klastrid, ülikoolid, assotsiatsioonid jm). Toetus ühe projekti kohta on 200 000 – 700 000 eurot, tervisetehnoloogia puhul on toetuse ülempiir 1 250 000 eurot.

Programmi rahastatakse Norra finantsmehhanismide 2014 – 2021 vahenditest.

Lisainfo programmi kodulehelt www.eas.ee/norratoetus (eesti keeles) ja www.eas.ee/norwaygrants (inglise keeles).

Jaga postitust

Tagasi üles