Vaata peasisu

EAS: kriisitoetuste rahastamisotsuseid on tehtud 8,5 miljoni euro ulatuses

EASi ja KredExi ühendasutus
21. mai 2020
2 min

Alates 11. maist said ettevõtjad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu taotleda turismiettevõtete kriisitoetust ja väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetust. Esimesed otsused toetuste osas langetas EAS paari päevaga ning tänaseks on rahastamisotsuseid tehtud ligi 8,5 miljoni euro ulatuses.

„Mul on hea meel, et ettevõtjate aktiivsus riigi pakutava toetuse taotlemisel on olnud suur ning kõikidel ettevõtjatel on olnud võimalus oma avaldus esitada. Suur huvi näitab, et valitsuse otsusel loodud meetmed turismisektori ja väikeettevõtete abistamiseks on ettevõtjatele vajalikud,“ ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem. Ta lisas, et EAS on rahastamise otsuseid kiiresti langetanud ning reaalne abi on juba ettevõtjateni ja majandusse jõudnud.

Tänase seisuga on EASile laekunud üle 4500 taotluse. Ligi 3200 taotlust on esitatud väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetuse saamiseks ning ülejäänud 1300 on turismisektorile suunatud toetuste taotlused.

Turismisektorile suunatud toetuse viiest sihtgrupist täitus eelarve kõige kiiremini turismiatraktsioonides, mistõttu on EAS lõpetanud turismiatraktsioonide toetuse taotluse vastuvõtmise. Samal põhjusel sulges EAS ka taotlemise saarte turismiettevõtetele, mille jaoks oli valitsus eraldanud omaette eelarve. Saarte turismiettevõtjad saavad jätkuvalt taotlusi esitada üldise taotlemise raames.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus. Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga.

Jaga postitust

Tagasi üles