Vaata peasisu

EAS korraldas mahetoodete ettevõtetele Prantsusmaa ning Ühendkuningriigi turule sisenemise seminari

EASi ja KredExi ühendasutus
22. september 2017
2 min

Neljapäeval, 21. septembril korraldas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Eesti ettevõtjatele Prantsusmaa ja Suurbritannia sihtturgude teemalise seminari, kus arutati võimalusi Eesti mahetoodete sisenemiseks nendele turgudele.

Seminarist võtsid osa üle viiekümne ettevõtja, kelle kaubavalikus on ökoloogilised või looduslikud toiduained, toidulisandid, tervisetooted, kosmeetika ning puhastustooted.

Üritusel esinesid Prantsusmaa ja Suurbritannia eksperdid ja praktikud. Agentuuri Wabel kaasasutaja ja tegevjuht Aurélien Van Berten, Mediascore Foodi ostujuht Benoit Barache ning Planet Organicu ostuosakonna direktor Al Overton kõnelesid turu nõudlusest, tarbimisharjumustest, võimalustest suurtes jaekettides ning mahetoodetele spetsialiseerunud poodides.

Oma kogemustest nendel turgudel rääkisid HeyDay Organic tegevjuht ja asutaja Janno Veskimäe ning Loodusvägi nõukogu liige ja ekspordijuht Kristjan Õunamägi.

Eesti mahemajanduse programmi hetkeseisust rääkis Organic Estonia eestvedaja Krista Kulderknup. Prantsusmaa ja Suurbritannia majandusest ning eripäradest andsid ülevaate EASi ekspordinõunikud Kristiina Kalda ja Andreas Heiki Pant.

Seminaril tõdeti, et mahetoodete tarbimine on veel pigem trend kui igapäevane harjumus, kuid see on jätkuvalt tõusuteel nii Eestis kui mujal Euroopas. Ostjate teadlikkus on järjest kasvamas ning üha enam soovitakse tervise eest hoolt kanda tarbides puhast toitu.

Samuti arutati seminaril võimalusi, kuidas oma tootemarki ning toodet nähtavaks muuta, huvi äratada ning uusi kontakte luua.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm5xg8As

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles