Vaata peasisu

EAS koostöös ELi ettevõtlust toetava tugiorganisatsiooniga aitab Eesti ettevõtetel Hiina turule murda

EASi ja KredExi ühendasutus
2. august 2021
2 min

17. juunil 2021 allkirjastasid Euroopa Liidu VKEde keskuse (EU SME Centre) esindaja Renzo Isler ja EASi Aasia keskuse juht Eva-Kristina Ponomarjov uue vastastikuse mõistmise memorandumi, et tugevdada suhteid veelgi ja jätkata koostööd Eesti ettevõtete nõustamisel ja toetamisel Hiina turule eksportimise osas.

„Tänu koostööle saame Eesti ettevõtetele pakkuda paremaid koolitusi, tugisüsteemi ja päevakajalist infot erinevate reeglite ja regulatsioonide osas. Viimane on Hiina puhul väga oluline, sest on sektorite ja regioonide lõikes erinev ja pidevas muutumises,“ sõnas Ponomarjov ning lisas, et see kõik aitab Eesti ettevõtetel keerulise ja suure Hiina turu osas õigeid äriotsuseid teha.

EAS ja keskus allkirjastasid esimese koostöölepingu juba 2015. aastal ning sellest ajast alates on mõlemad pooled aktiivselt toetanud Eesti ettevõtteid Hiina turule sisenemise ja seal laienemise osas.

Koostöös on korraldatud sektoripõhiseid koolitusi, ärikohtumisi ja üritusi. Näiteks on koos korraldatud Eesti saatkonnas üritus logistikasektori ettevõtete delegatsioonile, et arutada Hiina turuvõimalusi.

ELi VKEde keskus (EU SME Centre) on Euroopa Liidu algatus, mille eesmärk on valmistada ette Euroopa ettevõtteid Hiina suunal äri tegema. Selleks pakutakse laia valikut praktilist tuge ja informatsiooni – näiteks turuülevaateid, koolitusi ja nõustamist.

 

Artikli avaldamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERFi) vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles