Vaata peasisu

EAS kaardistas Eesti isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendite tootjad

Martin
11. veebruar 2022
2 min
EASi logo

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kaardistas Eesti tootjaid, kellel on kas täna või potentsiaalne võimekus toota isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendeid. Veebilehel www.eas.ee/isikukaitsevahendid on väljatoodud Eesti ettevõtete pakutav tootevalik ning kontaktid, et soovijad saaksid tootjatega ühendust võtta.

EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on veebilehe eesmärk viia kokku nõudlus ja pakkumine. „Lisaks meditsiinisektorile, millega tegeleb riik keskselt on nõudlus isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendite järele tõusnud ka teistes sektorites. Näiteks kaubanduses ning miks mitte ka tööstuses ja mujal. Kõikide ettevõtete jaoks on oluline oma töötajaid kaitsta,“ rääkis Rebane.

Ta rõhutas, et kaitsevahendite tellimisel tuleb kindlasti veenduda, et need vastavad nõuetele ning vajadusel konsulteerida Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga (TTJA). TTJA nõustab igapäevaselt kõiki ettevõtjaid ja pöördujaid ning soovitab kõigil esimese asjana tutvuda juhendiga (https://www.ttja.ee/sites/default/files/failid/dokumendid/nouded_isikukaitsevahendite_turustamisele.pdf ), kus kõige olulisem kirjas. Info ja nõuannete saamiseks on loodud ka eraldi e-posti aadressi [email protected].

„Täname kõiki neid ettevõtteid, kes on aidanud kaasa mõelda ja valmis paindlikult asjadele lähenema,“ ütles Rebane ning lisas, et ka teised isikukaitsevahendeid tootvad ettevõtted saavad endast märku anda täites lehe lõpus registreerimisvormi.

Jaga postitust

Tagasi üles