Vaata peasisu

EAS investeerib uute tehnoloogiate arendamisse

EASi ja KredExi ühendasutus
29. juuli 2015
3 min

 

29. juuli 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaasabil investeeritakse seitsme aasta jooksul  kuute tehnoloogia arenduskeskusse (TAK), et soodustada innovaatiliste lahenduste välja töötamist.

Tehnoloogia arenduskeskuste toetust saavad OÜ Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus, OÜ Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus, OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus, AS Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus, AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus ning Innovaatiliste Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogiate Arenduskeskus.

EASi juhatuse liikme Indrek Kaju sõnul arendavad keskused koostöös ettevõtetega uusi tooteid ja tehnoloogiaid, mida turule tuua. „Keskustes töötavad tippteadlased, kes otsivad innovaatilisi tehnoloogilisi lahendusi just ettevõtetele olulistes valdkondades. Teadus-arendustegevuste toetamisel liigutakse aina enam lähemale ettevõtete praktilistele vajadustele,“ selgitas Kaju. Ta lisas, et ettevõtete ja ülikoolide koostöös on võimalik läbi viia nii rakendusuuringuid kui ka tootearenduse projekte ning eeluuringuid. 

Võrreldes varasemaga on toetus oma ülesehituselt avatum ja paindlikum. Näiteks on TAKid ettevõtetele avatud kogu perioodi jooksul. See tähendab, et ettevõtetel on võimalik keskustega liituda sobival ajal, et oma  arendusprojekte alustada ja ellu viia.

Toetuse eesmärgiks on edendada ettevõtjate tehnoloogiaalast arendus- ja innovatsioonitegevust ning parandada selle kättesaadavust. Samuti on eesmärgiks rahvusvaheliselt tuntud ja konkurentsivõimelise ning ühest toetusest mittesõltuva arenduskeskuse väljaarendamine. Seetõttu soodustatakse TAKi võimekuse tõstmisega seotud tegevusi, sealhulgas juhtimiskompetentsi  ja turundusvõimekuse tõstmist ning organisatsiooni innovatsiooni arendamist.

Meetme eelarve on 40 miljonit eurot. Projekte hindasid rahvusvahelised eksperdid. Lisainfo toetatud projektide kohta asub siin

TAK meedet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

TAKide tegevuse lühikirjeldused

  • ELIKO      Tehnoloogia Arenduskeskus tegeleb elektroonika, side ja      signaalitöötluse valdkonnas. Ettevõtte fookus on suunatud kiire arengu      alguses olevale asjade internetile.

  • IMECC OÜ      tegeleb nn targa tehase lahenduste väljatöötamise ja      arendamisega. 

  • OÜ Tervisliku Piima Biotehnoloogiate       Arenduskeskus töötab välja ja rakendab      innovaatilisi biotehnoloogilisi lahendusi, mis on mõeldud söödalisandite,      toiduainete ja toidulisandite loomiseks. 

  • OÜ      Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse (STACC)       fookuseks on andmeanalüüs,  suurandmed, andmete visualiseerimine ja      küberturvalisus.

  • Tervisetehnoloogiate      Arenduskeskus  töötab ja arendab välja tooteid      ja teenuseid reproduktiivmeditsiinis, onkoloogias, personaal-, labori- ja      veterinaarmeditsiinis.

  • Toidu- ja      Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK) töötab      välja uudseid fermentatsioonitehnoloogiaid tervisliku toidu ja toidu      kvaliteedi stabiilsuse tagamiseks toiduainetööstuses.

Jaga postitust

Tagasi üles