Vaata peasisu

EAS investeerib ettevõtete esindusorganisatsioonide kaudu Eesti ettevõtete ekspordi kasvu

EASi ja KredExi ühendasutus
24. oktoober 2017
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas ettevõtete esindusorganisatsioonide projektikonkursi tulemusel rahastada Eesti Puitmajaliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Digitaalehituse, Eesti Masinatööstuse Liidu ning Eesti Meretööstuse Liidu projekte. Sel poolaastal toimunud konkursi eesmärk oli toetada uute teenuste ja tehniliste lahenduste loomist, mis aitaksid suurendada Eesti ettevõtete eksporti ning eksportijatel jõuda uutele sihtturgudele või olemasoleval turul enda tegevust laiendada.

EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on ekspordi hoogustamine mitmetahuline ülesanne, kus edu saavutab see, kes millegagi eristub. „Projektikonkurss andis uusi ideid, kuidas erialaliitude ja ettevõtteid ühendavate organisatsioonide kaudu eksportivaid ettevõtteid toetada. Nii jõuame suurema hulga ettevõtjateni ning saame neile pakkuda ekspordi arengut toetavaid võimalusi, mille on esindusorganisatsioonid ise välja käinud võttes arvesse konkreetseid vajadusi,“ lisas Rebane.

Kokku esitati projektikonkursile 12 projekti. Võttes arvesse eelarveliste vahendite mahtu otsustati rahastada neist viite projekti kokku 120 614 euro ulatuses. Rahastuse said Eesti Puitmajaliidu projekt „Eesti puitmajasektori showroomi loomine“, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja projekt „Ingliskeelse elektroonilise ekspordi uudiskirja väljatöötamine ning täiendava kommunikatsioonikanali loomine Eesti eksportööridele“, Digitaalehituse projekt „Ekspordi toe loomine eskiisi näol Skandinaavia turule sisenemiseks“, Eesti Masinatööstuse Liidu projekt „Masina- ja metallitööstusettevõtetele suunatud päringute veebikeskkonna loomine ekspordi- ja konkurentsivõime arendamiseks“ ning Eesti Meretööstuse Liidu projekt „Meretööstuse sisuturundus“.

Projektikonkursi raames oli võimalik taotleda finantseeringut kuni 40 000 euro ulatuses projekti kohta, minimaalne nõutav omafinantseering on seejuures 30% projekti kogumaksumusest. Projekti elluviimise tähtaeg on 18 kuud alates lepingu sõlmimisest.

Ettevõtete esindusorganisatsioonide projektikonkursid toimuvad kaks korda aastas ning on temaatilised. Selle aasta esimesel poolel oli konkursi teema tootearendus ning teisel poolel oli eksport. Tootearenduse voorus said rahastuse Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Kagu-Eesti Puiduklastri, Eesti Toiduainetööstuse Liidu ning Eesti Elektroonikatööstuse Liidu projektid kokku 143 582 euro ulatuses.

Projektikonkursse rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Projektikonkursi täpsemad tingimused leiab aadressilt: http://www.eas.ee/teenus/projektikonkursid-ettevotete-esindusorganisatsioonidele/

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]
www.eas.ee

Jaga postitust

Tagasi üles