Vaata peasisu

EAS: innustame Saksa ettevõtteid Eestisse investeerimisel EASi teenuseid kasutama

EASi ja KredExi ühendasutus
17. jaanuar 2018
2 min

Eile, 16. jaanuaril kohtusid Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhid ja ettevõtjad, kes kaaluvad Eestisse laienemist, peaminister Jüri Ratase, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Eesti Berliini saatkonna esindajatega. EASi juhatuse esimees Alo Ivask tänas Saksa investoreid, kes on panustanud Eesti ettevõtluskeskkonda ning innustas potentsiaalseid tulevasi investoreid, kes kaaluvad Eestisse laienemist, kasutama selleks EASi võimalusi ja teenuseid.

Saksamaa on Ivaski sõnul Eesti jaoks oluline kaubanduspartner ning ta märkis, et välisinvesteeringutes on kahe riigi ettevõtjatel veel mitmeid kasutamata võimalusi. „Tegutseme uute välisinvesteeringute Eestisse toomise nimel ning aitame ka juba olemasolevatel välisettevõtetel Eestis kasvada ja areneda,“ lausus Ivask ning julgustas ka Eesti ettevõtteid kasutama Saksamaal uute ärivõimaluste ja kontaktide leidmisel EASi ja välisesinduse teenuseid.

Ivaski sõnul tegutseb Eestis üle 650 Saksa kapitalil põhineva ettevõtte. „EASi ja Hamburgi esinduse kaasaabil sõlmitakse ettevõtjate vahel aastas ligikaudu 350-400 kontakti ning toimub vähemalt kümme äridelegatsioonide visiiti,“ lausus EASi juhatuse esimees. Ivask tõi esile ka võimalusi tööstuse digitaliseerimise alal, mis võiks ühendada Eesti IT-lahendused ja Saksamaa tööstuse.

Ivask nentis koostöö olulisust Eesti saatkonnaga Berliinis, välisministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Kohtumisel osales ligi poolsada ettevõtet, kes tegutsevad Eestis või kaaluvad Eestisse laienemist, nende seas näiteks Axinom Eesti OÜ, Arvato Sevices Estonia OÜ, CV Keskus OÜ, Blauhaus OÜ, Danpower Eesti AS, FiconTec Eesti OÜ, Trives OÜ, Kühne + Nagel AS, Leonhard Weiss AS, Mativesi OÜ, Oiltanking Tallinn AS, Trinamic OÜ, Estonian Cell AS, Saare Yachts OÜ ning DMA Brokers OÜ esindajad.

EASi traditsioonilise investorite tänuüritusega, mis toimus sel aastal esmakordselt Saksamaal, tähistati ka Eesti 100. aastapäeva ning EASi Hamburgi esinduse 15. tegutsemisaastat. EASil on Hamburgis investorkonsultant ja turismiesindaja ning Nürnbergis töötab ekspordinõunik. Esinduse põhifookuses on välisinvesteeringute Eestisse meelitamine Saksamaalt, Austriast ja Šveitsi saksakeelsest piirkonnast, Eesti ettevõtete ekspordi võimalustele kaasa aitamine ning turismi edendamine.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmczDcJ5

Jaga postitust

Tagasi üles