Vaata peasisu

EAS: Eesti tööstussektor peab tõstma digitaliseerimise tempot, et ELi tippudele järele jõuda

EASi ja KredExi ühendasutus
12. jaanuar 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane lausus täna tööstusettevõtetele suunatud digilahendused tööstusele seminaril, et Eesti tööstussektoril on olulisem üha rohkem tegeleda digitaliseerimisega, et jõuda ELi tippudele järele ning kasvatada tootmisefektiivsust.

 „Peame väga vajalikuks aidata Eesti tööstusettevõtteid jõuda tasemele, kuhu on jõudmas ka lähiriigid. Seetõttu on EAS alustanud tööstuse digitaliseerimist toetavate teenustega, et aidata ettevõtetel toota nutikamalt ja efektiivsemalt – hoida meie tööstust konkurentsivõimelisena ja arendada seda muutunud, digitaalsele maailmale vastavaks,“ lausus Tanel Rebane. Ta lisas, et tööstussektor on Eesti majandusele olulise tähtsusega – tööstusettevõtteid on Eestis enam kui 7000 ning tööd antakse 121 000 inimesele.

Täna toimus EASi korraldatava tööstusettevõtetele suunatud digitaalsete lahenduste tutvustusseminaride sarjas teine üritus. EASi digilahendused tööstusele seminaride sarja eesmärk on Rebase sõnul viia kokku tööstusettevõttele kasulike digitaalsete lahenduste pakkujad ja ettevõtjad, kes tunnevad huvi oma tootmise digitaliseerimise läbi efektiivsemaks muutmise vastu. Töösturitele esitletakse lahendusi, mida on võimalik võtta kohe kasutusele, et alustada tootmise digitaliseerimisega või seda edasi arendada. Samuti on seminaride väärtus tööstuse ja IT-valdkonna ettevõtete vahel tihedama kontakti loomisel ja sünergia tekitamisel.

Seminaride teemad on väärtusahela põhised. Täna toimunud seminari osales üle 50 ettevõtja ning ürituse fookus oli väärtusahela teisel osal – tootmisel – täpsemalt andmete ja info kogumisel ning kasutamisel. Hea kvaliteediga andmed võimaldavad ettevõtjal teha paremaid otsuseid ja täpsemaid prognoose ning vähendada masinate hoolduskulusid ja seisakuid.

Seminaril esitlesid olemasolevaid digitaalseid lahendusi ning jagasid praktilisi näiteid IT-ettevõtted Columbus Eesti AS, EVOCON OÜ, Proekspert AS, Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ, LeanEst OÜ, BCS Itera AS ja Rocksoft OÜ. Järgmine seminar toimub märtsis.

Järgmisel nädalal, 19.-21. jaanuaril, korraldab EAS koostöös Tehnopoliga Tark Tööstus arendusmaratoni.

Fotod seminarist: https://www.flickr.com/photos/enterpriseestonia/albums/72157668386418389

Jaga postitust

Tagasi üles