Vaata peasisu

EAS avas Wildbuild ’ile Norra elamuehitusturu

EASi ja KredExi ühendasutus
16. oktoober 2015
2 min

16. oktoober 2015

Eesti elumajaehitusettevõte Wildbuild on ehitanud maju nii Eestis kui Soomes ning nüüd läheb labidas mulda Norras. Oslo lähipiirkonnas Buskerudi rajoonis ehitatakse neli kortermaja koos lisahoonetega, mille turuväärtus on üle 5 miljoni euro.

Wildbuildi müügijuhi Airon Voolaidi sõnul hindavad norrakad kõrgelt valitud piirkonda ja elamute välimust. Ta ütleb, et juba tänaseks on osa kortereid ette välja müüdud. „Wildbuild on valinud tõusulainel oleva Norra elamusehitusturu oma üheks prioriteediks. Näeme sealsel turul tohutut potentsiaali, mida kinnitab ka korterite varane müük. Ka Norra suurimal ehitusmessil Bygg Reis Deg oleme väljas oma valmistoodete ja aktiivsete kohalike referentsidega,“ selgitas Voolaid.

Norra turule sisenemiseks tegi Wildbuild aktiivselt koostööd EASi Norra ekspordinõuniku Margit Ihlebakkega ja kasutas seejuures EASi ekspordipartneri otsingu teenust.

Õlihinna langemisega seoses on Norra valitsus alustanud jõuliste infrastruktuuri ja elamuehitust soosivate protsessidega. Kuna Oslo linna piir on fikseeritud puutumatu metsapiiriga, siis on elamusehitusturu areng Lõuna-Norras suunatud suuresti just Oslo ümbruskondadesse – Akershusi, Buskerudi ja Östfoldi. Lisaks on Norras käivitumas suuremahulised projektid nii uute raudteede kui ka maanteede ehituseks, et tugevdada arengut pealinna lähirajoonides. 

EASi poolt eksportööridele pakutavatest teenustest on kõige mahukam osa suunatud uute ärivõimaluste loomisele ja seda läbi kontaktreiside, ekspordipartneri otsingu teenuse ja Eesti ettevõtete ühisstendide rahvusvahelistel ärimessidel. Eesti ettevõtteid nõustavad EASi ekspordinõunikud üheksas riigis – Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Hollandis ja Hiinas.

Lisainfot EASi eksporditeenuste kohta leiab aadressilt http://arhiiv.eas.ee/eksport

Jaga postitust

Tagasi üles